Czas honoru 6: Paczka z Berlina (70)

serial wojenny Polska 2013  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Władek i Michał ukrywają się przed obławą UB. Celina śledzi profesora Błaszczyka. Mężczyzna kontaktował się z poszukiwanym przez nią naukowcem, Blachnitzkym. Ruda wysyła gryps do Marii.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dalsze losy trójki bohaterów Bronka (Maciej Zakościelny), Michała (Jakub Wesołowski), Władka (Jan Wieczorkowski) oraz ich najbliższych - Wandy (Magdalena Różczka), Celiny (Olga Bołądź), Rudej (Karolina Gorczyca) i Leny (Agnieszka Więdłocha). Jest druga połowa 1946 roku. Polskie podziemie antykomunistyczne jest rozbite i podzielone. W miejscu zlikwidowanej Armii Krajowej działa wiele organizacji, które nie mają ze sobą kontaktu. Bronek, Michał i Władek nie godzą się z panującym porządkiem. Wierni swoim przekonaniom i złożonej przysiędze zamierzają walczyć o wolność kraju. Ich decyzje wpłyną na bliskie im osoby.

W tym odcinku

Po nieudanej próbie odbicia Janisza ze szpitala Władek i Michał ukrywają się we wsi, gdzie z oddziałem zatrzymał się pułkownik Jabłoński. Oficer kieruje obławą na Konarskich. Sytuacja konspiratorów jest bardzo trudna. Komuniści interesują się misją Rainera i Celiny. Zbierają materiały na ich temat. Rainer wpada w Hotelu Polonia na Karkowskiego (Bartłomiej Kasprzykowski). Były gestapowiec składa mężczyźnie propozycję nie do odrzucenia. Nie wie, że jest obserwowany przez tajniaków. W tym czasie Celina śledzi profesora politechniki Błaszczyka (Cezary Morawski), z którym niedawno kontaktował się poszukiwany przez nią niemiecki fizyk Blachnitzky. Obaj mężczyźni są braćmi. Ruda wysyła gryps do Marii. Bronek dołącza do Wandy w nowym mieszkaniu w Otwocku. Para próbuje odbudować zaufanie do siebie. Pojednanie utrudnia niewypełniona misja Bronka. Mimo protestów Wandy, mężczyzna rusza tropem Karkowskiego.

Występują

Twórcy

Ładuję...