Czas honoru 6: Ultimatum Rainera (69)

serial wojenny Polska 2013  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Bronek i Wanda dopływają do Gdyni. Woyciechowski podaje się za brata byłego szpicla gestapo. Woźniak jest szantażowany. Władek i Michał chcą dostać do izolatki, gdzie więziony jest Janisz.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dalsze losy trójki bohaterów Bronka (Maciej Zakościelny), Michała (Jakub Wesołowski), Władka (Jan Wieczorkowski) oraz ich najbliższych - Wandy (Magdalena Różczka), Celiny (Olga Bołądź), Rudej (Karolina Gorczyca) i Leny (Agnieszka Więdłocha). Jest druga połowa 1946 roku. Polskie podziemie antykomunistyczne jest rozbite i podzielone. W miejscu zlikwidowanej Armii Krajowej działa wiele organizacji, które nie mają ze sobą kontaktu. Bronek, Michał i Władek nie godzą się z panującym porządkiem. Wierni swoim przekonaniom i złożonej przysiędze zamierzają walczyć o wolność kraju. Ich decyzje wpłyną na bliskie im osoby.

W tym odcinku

Bronek i Wanda dopływają do portu w Gdyni. Podczas kontroli celnej Woyciechowski podaje się za brata dawnego szpicla gestapo Antoniego Karkowskiego. Pogranicznicy przekazują mężczyźnie informację, która może zaprzepaścić całą misję. W areszcie Lars spotyka złodzieja Krzywego. Kryminalista twierdzi, że już kiedyś się spotkali. Woźniak pada ofiarą szantażu. Albo zdecyduje się na współpracę, albo przełożeni z UB poznają jego okupacyjną przeszłość. Ma kilka dni na podjęcie decyzji. Władek i Michał próbują dostać do izolatki, w której przebywa Janisz. Niestety jeden z obecnych tam strażników odkrywa podstęp.

Występują

Twórcy

Ładuję...