Czas honoru 6: Starzy znajomi (68)

serial wojenny Polska 2013  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Woźniak przesłuchuje Rudą. Pewna informacja, którą uzyskuje, budzi w nim przerażenie. Michał obiecuje Władkowi, że nie zostawią Rudej bez pomocy. Wcześniej jednak zamierzają odbić Janisza.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dalsze losy trójki bohaterów Bronka (Maciej Zakościelny), Michała (Jakub Wesołowski), Władka (Jan Wieczorkowski) oraz ich najbliższych - Wandy (Magdalena Różczka), Celiny (Olga Bołądź), Rudej (Karolina Gorczyca) i Leny (Agnieszka Więdłocha). Jest druga połowa 1946 roku. Polskie podziemie antykomunistyczne jest rozbite i podzielone. W miejscu zlikwidowanej Armii Krajowej działa wiele organizacji, które nie mają ze sobą kontaktu. Bronek, Michał i Władek nie godzą się z panującym porządkiem. Wierni swoim przekonaniom i złożonej przysiędze zamierzają walczyć o wolność kraju. Ich decyzje wpłyną na bliskie im osoby.

W tym odcinku

Woźniak brutalnie przesłuchuje Rudą. Pewna informacja, którą uzyskuje od kobiety, budzi w nim przerażenie. Zwierza się ze swoich domysłów żonie Emilii. Michał obiecuje Władkowi, że nie zostawią Rudej bez pomocy. Wcześniej jednak zamierzają odbić Janisza. Bracia zostają napadnięci przez oddział leśny. Partyzanci zabierają im plecak z pieniędzmi dla polskiego podziemia. Otto ma poważne problemy. Próbuje wykorzystać znajomość Marii z Adą Lewińską. Celina i Lars przyjeżdżają do Warszawy. Rainer zostawia kobiecie listę osób, z którymi współpracował w stolicy. Celina z niedowierzaniem odkrywa na niej jedno dobrze sobie znane nazwisko. Rainer przystępuje do realizacji własnego planu. Chce odnaleźć cenne rzeczy, które ukrył w Warszawie przed aresztowaniem. Helena otwiera bar mleczny. Jej lokalem interesuje się Woźniak. Do mieszkania Heleny zostaje dokwaterowana sublokatorka. Bronek zastanawia się, czy wrócić do Polski. Na jego ostateczną decyzję mają wpływ wydarzenia związane z koncertem Wandy.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...