Czas honoru | sezon 4 odc. 44: Tajna broń

serial wojenny Polska 2011  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Osmańska z polecenia Krawca rozpoczyna współpracę z ruchem oporu. Władek i Bronek odkopują w lesie skrzynię, w której znajdują się części do rakiety V-2. Przeprowadzają zwiad na poligonie.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dalsze losy kilkorga młodych Polaków, działaczy tajnego ruchu oporu, którzy ryzykują życie w walce z hitlerowskim okupantem. W gronie konspiratorów znajdują się m.in.: Bronek (Maciej Zakościelny), Janek (Antoni Pawlicki) i Ruda (Karolina Gorczyca). Dowódcą tajnej jednostki jest Doktor (Daniel Olbrychski).

W tym odcinku

Osmańska z polecenia Krawca rozpoczyna współpracę z ruchem oporu. Kobieta osłaniana przez Michała, Władka i Bronka wchodzi do obozu Heidelager w Pustkowie. Wanda trafia do gospodarstwa Kugla i jego żony Elzy, fanatycznych zwolenników nazizmu, którzy gardzą Polakami. Rainer i Brehm rozmawiają w restauracji o Stocku. Gdy wychodzą, w drzwiach strzela do nich zamachowiec, który ginie od kuli zaalarmowanego hałasem niemieckiego oficera. Władek i Bronek odkopują w lesie skrzynię, w której znajdują się części do rakiety V-2. Razem przeprowadzają zwiad na poligonie, by zdobyć informacje na temat nowej broni. Michał odkrywa, że Karolina nie wróciła do mieszkania. Rainer znajduje przy zastrzelonym mężczyźnie dokument, z którego wynika, że działał on w interesie III Rzeszy. On i Brehm domyślają się, że za morderstwa esesmanów odpowiadają inni Niemcy. Wściekły Fischer każe Rainerowi schwytać sprawców. Grozi, że w razie niepowodzenia wyśle go front wschodni. Władek przekazuje Krawcowi element broni oraz rolkę z filmem, na którym znajdują się zdjęcia z poligonu. Na ulicy zauważa Rudą w towarzystwie Ernesta. Ma ochotę podejść, jednak obecność nieznajomego go zniechęca.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...