Szpital | sezon 2 odc. 189

serial paradokumentalny Polska 2014  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Ordynator bada policjanta, który ucierpiał w starciu z pseudokibicami. Lekarze zajmują się też bliźniakami. Chory chłopiec boi się zastrzyków i prosi brata, by się z nim zamienił.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Piotr Wójtowicz przyjmuje na oddział policjanta, który ucierpiał w starciu z pseudokibicami. Pacjent ma rany cięte na całym ciele. Żona rannego stróża prawa jest w dziewiątym miesiącu ciąży. W szpitalu zostaje zaatakowana przez bandytów, którzy chcą, żeby namówiła męża do nieskładania zeznań przeciwko nim. W tym samym czasie nauczycielka przywozi do szpitala dwóch swoich uczniów, braci bliźniaków. Konrad na przerwie dostał ataku kaszlu i wysokiej gorączki. Robert Szewczyk próbuje zdiagnozować, co mu dolega. Chory chłopiec mówi bratu, że boi się zastrzyków i prosi, żeby go zastąpił w szpitalu. Nikt z personelu nie orientuje się, że bracia zamienili się miejscami.

Występują

Zobacz także

Ładuję...