Ojciec Mateusz 11: Wyścig z czasem (139)

serial kryminalny Polska 2014  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Podopieczny Możejki trafia do szpitala z objawami zatrucia. Okazuje się, że to szesnasty taki przypadek w ostatnim czasie. Wszyscy chorzy jedli jogurty produkowane przez Syryjczyka Nasera.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Obdarzony niezwykłym zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), rozwiązuje kolejne zagadki kryminalne i pomaga w śledztwach zaprzyjaźnionym policjantom, podinspektorowi Możejce (Piotr Polk) i aspirantowi Noculowi (Michał Piela).

W tym odcinku

Ksiądz Mateusz spowiada Różę Celej, której mąż Bogdan miał kilka lat wcześniej wypadek samochodowy. Spowodował go obcokrajowiec. Od tamtego czasu mężczyzna porusza się na wózku. Róża zwierza się, że jej partner jest coraz bardziej zgorzkniały i agresywny. Niedawno odkryła też, że często odwiedza stronę "Niezależna i wolna Polska". Później Mateusz trafia w internecie na artykuł z dnia wypadku. Tymczasem Dominik, którym opiekuje się Możejko, trafia do szpitala z objawami zatrucia pokarmowego. Lekarz przyznaje, że to szesnasty, podobny przypadek w ostatnim czasie. Policjanci ustalają, że wszyscy chorzy jedli te same jogurty. Właścicielem przetwórni jest Syryjczyk, Salach Naser. Przeprowadzone badania wykazują, że oferowane przez niego produkty są bezpieczne dla zdrowia. Sprawą zaczynają interesować się dziennikarze, którzy odkrywają, że właściciel przedsiębiorstwa jest od pewnego czasu prześladowany. Wkrótce technicy ustalają, że na opakowaniach po jogurtach znajdują się nakłucia...

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...