Ojciec Mateusz 11: Trefny towar (138)

serial kryminalny Polska 2014  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Gimbus, Hulaka i Rafał napadają na tira. Zabierają przewożony towar. Szef grupy każe im dostarczyć ładunek pod wskazany adres. Wkrótce okazuje się, że kryminaliści okradli gangstera Grubego.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Obdarzony niezwykłym zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), rozwiązuje kolejne zagadki kryminalne i pomaga w śledztwach zaprzyjaźnionym policjantom, podinspektorowi Możejce (Piotr Polk) i aspirantowi Noculowi (Michał Piela).

W tym odcinku

Funkcjonariusze z Sandomierza przeprowadzają nieudany nalot na hurtownię, w której rzekomo mieli ukrywać swój towar przemytnicy. Później znajdują ciało swojego informatora, który został zastrzelony. Tymczasem trzej młodzi mężczyźni, Gimbus, Hulaka i Rafał, napadają na tira i kradną przewożony przez niego ładunek. Następnie spotykają się z Kulą - Radeckim, który sprawdza towar i każe im dostarczyć go pod wskazany adres. Wkrótce okazuje się, że mężczyźni okradli transport groźnego gangstera, Grubego. Jego ludzie zjawiają się w Sandomierzu i porywają Jakuba, brata Rafała. Przerażony mężczyzna biegnie po pomoc do księdza Mateusza. Pluskwa uruchamia swoje dawne znajomości i nawiązuje kontakt z przestępcami. Obiecuje wymienić trefny towar za Jakuba.

Występują

Twórcy

Ładuję...