Zmiennicy | odc. 7/15: Warszawski łącznik

serial komediowy Polska 1986  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Krashan czeka na odprawę celną. W jego bagażu znajduje się cenny towar. Pasażer trafia na wzmożoną kontrolę. Nawiązuje kontakt ze Kuśmidrem, który obiecuje mu pomóc w wyniesieniu walizki.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Akcja serialu rozgrywa się w Warszawie, w połowie lat 80. XX wieku. Młoda dziewczyna, Katarzyna Piórecka (Ewa Błaszczyk), chce zatrudnić się w przedsiębiorstwie taksówkowym. Trafia jednak na niechętnego wobec kobiet personalnego, Łukasika, który odsyła ją z kwitkiem. Kasia decyduje się zatrudnić w przedsiębiorstwie jako mężczyzna, a dokładniej jako Marian Koniuszko. W sprytny sposób zdobywa odpowiednie dokumenty i w końcu w przebraniu mężczyzny otrzymuje pracę. Razem ze swoim zmiennikiem, Jackiem (Mieczysław Hryniewicz), jeździ po Warszawie, obserwując i komentując PRL-owską rzeczywistość.

W tym odcinku

Przybyły z Bangkoku Krashan czeka na odprawę celną. W jego bagażu znajduje się cenny towar. Pasażer nie ma szczęścia, ponieważ trafia na wzmożoną kontrolę. W obawie o swój los, nawiązuje kontakt ze strażakiem Kuśmidrem, który obiecuje mu pomóc w wyniesieniu walizki z lotniska. Obaj umawiają się w warszawskim hotelu. Kiedy jednak Kuśmider dowiaduje się, co zawiera pakunek turysty, żąda dużej zapłaty za swoją usługę. W ich perypetie wplątuje się Jacek, z którego taksówki korzystają.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...