Zmiennicy | odc. 6/15: Prasa szczególnej troski

serial komediowy Polska 1986  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Ludzie prezesa Kłuska wykupują pewien tygodnik, by następnie przeszmuglować narkotyki ukryte w paczkach z gazetami. Kasia wozi parę, która stara się zrobić zakupy, by wykorzystać kredyt.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Akcja serialu rozgrywa się w Warszawie, w połowie lat 80. XX wieku. Młoda dziewczyna, Katarzyna Piórecka (Ewa Błaszczyk), chce zatrudnić się w przedsiębiorstwie taksówkowym. Trafia jednak na niechętnego wobec kobiet personalnego, Łukasika, który odsyła ją z kwitkiem. Kasia decyduje się zatrudnić w przedsiębiorstwie jako mężczyzna, a dokładniej jako Marian Koniuszko. W sprytny sposób zdobywa odpowiednie dokumenty i w końcu w przebraniu mężczyzny otrzymuje pracę. Razem ze swoim zmiennikiem, Jackiem (Mieczysław Hryniewicz), jeździ po Warszawie, obserwując i komentując PRL-owską rzeczywistość.

W tym odcinku

Ludzie prezesa Kłuska masowo wykupują pewien tygodnik, by następnie przeszmuglować do Niemiec narkotyki ukryte w paczkach z gazetami. Kłusek, chcąc uczcić kolejną pomyślną dostawę, spędza wieczór z prostytutką Mariolą. Tymczasem Kasia wozi parę młodych ludzi, którzy starają się jak najszybciej zrobić zakupy, by wykorzystać kredyt dla młodych małżeństw. Jest to jednak bardzo trudne, ponieważ w sklepach nie ma już nic, co mogłoby ich zadowolić.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...