Szpital | sezon 3 odc. 277

serial paradokumentalny Polska 2014  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Karetka przywozi 20-letniego Rafała. Chłopak został przyłapany podczas włamania przez właściciela domu. Mężczyzna pobił go, a w czasie szarpaniny na chłopaka spadła metalowa szafka.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Karetka pogotowia przywozi 20-letniego Rafała. Chłopak został przyłapany podczas włamania przez właściciela domu. Mężczyzna pobił go, a podczas szarpaniny na chłopaka spadła metalowa szafka. Pacjent jest przytomny, ale skarży się na ból brzucha. Doznał poważnych obrażeń wewnętrznych i ma złamaną lewą rękę. Mężczyznę przyjmuje dr Eryk Wajman. Pogotowie przywozi do szpitala nieprzytomną 17-letnią Patrycję. Dziewczyna chce zostać modelką i miała jechać na ważną sesję zdjęciową. Pokłóciła się o to ze swoim chłopakiem, który w końcu dosypał jej do soku dużą dawkę środków nasennych, po których nastolatka natychmiast zasnęła. Kiedy nie mogła się obudzić, przestraszony chłopak wezwał pogotowie. Dziewczynę przyjmuje dr Piotr Wójtowicz.

Występują

Zobacz także

Ładuję...