Alternatywy 4 | odc. 3/9: Pierwsza noc

serial komediowy Polska 1983  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Radni debatują nad nazwą ulicy. Wprowadzają się kolejni lokatorzy - wśród nich nauczycielka. Jej rozmowie z doc. Furmanem przysłuchują się tajniacy, którzy biorą go za Dąb-Rozwadowskiego.

Oglądaj w telewizji

So 13.04 10:45
TVP Historia 2logo
So 13.04 19:00
TVP Historia 2logo
Pon 22.04 0:35
TVP Rozrywkalogo

Opis

Perypetie mieszkańców bloku na warszawskim Ursynowie. Ich spokojne życie skutecznie utrudnia gospodarz domu, Stanisław Anioł.

W tym odcinku

Radni debatują nad nazwą ulicy. Kolejno odrzucają propozycje związane z nazwiskami znanych osób. Po burzliwej dyskusji ulica zostaje nazwana Alternatywy. Tymczasem do bloku wprowadzają się kolejni lokatorzy. Wśród nich jest nauczycielka, której w przeprowadzce pomagają uczniowie. Każdy z nich niesie jakiś mebel. Nowa lokatorka zaprzyjaźnia się z docentem Furmanem. Mężczyzna opowiada jej o swoich wyczynach na polowaniu. Ich rozmowom z uwagą przysłuchują się tajniacy, którzy biorą Furmana za prof. Dąb-Rozwadowskiego i uznają go za niebezpiecznego opozycjonistę. Mieszkający na Pradze Józef Balcerek nie chce przeprowadzać się na Ursynów. Zostaje jednak eksmitowany razem z rodziną. Lokal zastępczy otrzymuje w bloku na ulicy Alternatywy 4.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...