Alternatywy 4 | odc. 1/9: Przydział

serial komediowy Polska 1983  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Na warszawskim Ursynowie budowane są bloki. Prezes spółdzielni jest oblegany przez czekających na przydział. W dniu wywieszania list nazwisk szczęśliwców, przybywa ekipa telewizyjna.

Oglądaj w telewizji

Czw 29.02 13:15
TVP Rozrywkalogo

Opis

Perypetie mieszkańców bloku na warszawskim Ursynowie. Ich spokojne życie skutecznie utrudnia gospodarz domu, Stanisław Anioł.

W tym odcinku

Na warszawskim Ursynowie budowane są nowe bloki. Prezes spółdzielni mieszkaniowej jest oblegany przez kandydatów, którzy od wielu lat czekają na upragniony przydział lokalu. Niektórzy proponują mu łapówki, inni uskarżają się na swoją trudną sytuację życiową. W dniu wywieszania list zawierających nazwiska szczęśliwców do spółdzielni przybywa ekipa telewizyjna, przygotowująca na ten temat reportaż. W ogólnym rozgardiaszu reporter wyznacza pierwszego z brzegu petenta, Dionizego Cichockiego (Bronisław Pawlik), do opowiedzenia przed kamerą o swojej radości z otrzymania upragnionego mieszkania. Tymczasem w Pułtusku Stanisław Anioł (Roman Wilhelmi), działacz PZPR, przygotowuje się do przeprowadzki do Warszawy, gdzie ma zostać gospodarzem domu w jednym z bloków na Ursynowie.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...