Ojciec Mateusz 12: Na zakręcie (153)

serial kryminalny Polska 2014  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Przy drodze zostają znalezione zwłoki weterynarza. Aspirant Kobylicka informuje policjantów, że była świadkiem kłótni lekarza z mężczyzną. Zabójstwo jest powiązane z kradzieżą cennego konia.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Obdarzony niezwykłym zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), rozwiązuje kolejne zagadki kryminalne i pomaga w śledztwach zaprzyjaźnionym policjantom, podinspektorowi Możejce (Piotr Polk) i aspirantowi Noculowi (Michał Piela).

W tym odcinku

Mateusz spowiada Urszulę Kubisz. Kobieta mówi mu, że chce porzucić męża Zbigniewa, bo spotkała miłość swojego życia. Tymczasem jej partner zjawia się w lecznicy weterynaryjnej i zaczyna grozić pracującemu tam Pawłowi Rykszy. Świadkiem ich kłótni jest aspirant Ewa Kobylicka. Później kobieta znajduje ciało lekarza przy drodze. Na widok zwłok mdleje. Szokującego odkrycia dokonuje też Urszula, która wzywa policję. Po odzyskaniu przytomności Ewa wspomina funkcjonariuszom o kłótni zmarłego z pewnym mężczyzną i pomaga w stworzeniu jego portretu pamięciowego. Rozpoczyna się śledztwo. Nocul i Marczak szukają też złodzieja, który ukradł cennego konia z miejscowej stadniny. Przesłuchują jej właścicieli, Grażynę i Wojciecha Majewskich. Wkrótce okazuje się, że obie sprawy są powiązane.

Występują

Twórcy

Ładuję...