Szpital | sezon 2 odc. 159

serial paradokumentalny Polska 2014  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Dr Anna Nowicka bada 6-letniego Maksa. Chłopiec od kilku godzin wymiotuje i ma halucynacje. W tym czasie karetka przywozi na SOR Wiktora, którego przygniotła paleta z proszkiem do prania.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Dr Anna Nowicka bada 6-letniego Maksa. Chłopiec od kilku godzin wymiotuje i ma halucynacje. Rodzice nie mają pojęcia, że córka i starszy syn dla zabawy zmusili sześciolatka do palenia papierosów. W tym czasie karetka przywozi na SOR Wiktora, którego przygniotła paleta z proszkiem do prania. Mężczyzna skarży się na ból kręgosłupa i prawdopodobnie ma złamaną nogę. Jego obrażenia ustala dr Robert Szewczyk.

Występują

Zobacz także

Ładuję...