Czas honoru 6: Konfrontacja (74)

serial wojenny Polska 2013  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Woźniak poprzysięga Bronkowi zemstę. Michał proponuje Lenie udział w misji Janisza. Rainer dowiaduje się, że Amerykanie odnaleźli już Blachnitzky'ego, więc on nie jest już potrzebny.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dalsze losy trójki bohaterów Bronka (Maciej Zakościelny), Michała (Jakub Wesołowski), Władka (Jan Wieczorkowski) oraz ich najbliższych - Wandy (Magdalena Różczka), Celiny (Olga Bołądź), Rudej (Karolina Gorczyca) i Leny (Agnieszka Więdłocha). Jest druga połowa 1946 roku. Polskie podziemie antykomunistyczne jest rozbite i podzielone. W miejscu zlikwidowanej Armii Krajowej działa wiele organizacji, które nie mają ze sobą kontaktu. Bronek, Michał i Władek nie godzą się z panującym porządkiem. Wierni swoim przekonaniom i złożonej przysiędze zamierzają walczyć o wolność kraju. Ich decyzje wpłyną na bliskie im osoby.

W tym odcinku

Po strzelaninie w kawiarni Woźniak poprzysięga Bronkowi zemstę. Michał nieświadomy okupacyjnej przeszłości Leny proponuje jej udział w misji Janisza. Bronek spotyka się z prezesem. Mężczyzna przekonuje Woyciechowskiego, że powinni jak najszybciej zorganizować podziemny sejm. Przyjaciele Michał, Bronek i Władek planują zamach na Rainera. Celina zgadza się wystawić im byłego szefa gestapo. Max proponuje konspiratorom układ. Tymczasem Rainer dowiaduje się, że Amerykanie odnaleźli już Blachnitzky'ego, więc on nie jest już potrzebny. Musi się ratować. Wcześniej jednak chce odzyskać swoją własność. Ruda traci nadzieję na to, że po procesie zostanie objęta amnestią i odzyska wolność. Upewnia się w tym, gdy trafia do gabinetu Jabłońskiego, gdzie zostaje skonfrontowana z byłym esesmanem. Otto ponownie zostaje zawieziony do Lebiediewa. Rosjanin zabiera lekarza do podziemi rządowego ośrodka. Woźniak dostaje donos na Lenę. Postanawia wykorzystać go do rozwiązania własnych problemów.

Występują

Twórcy

Ładuję...