Czas honoru 6: Sąd leśny (73)

serial wojenny Polska 2013  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Rainer mówi Celinie, jak wyglądała współpraca z Leną w czasie wojny. Michał przeprowadza akcję odbicia Janisza. Prezes zleca mu zorganizowanie spotkania dowódców najważniejszych ugrupowań.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dalsze losy trójki bohaterów Bronka (Maciej Zakościelny), Michała (Jakub Wesołowski), Władka (Jan Wieczorkowski) oraz ich najbliższych - Wandy (Magdalena Różczka), Celiny (Olga Bołądź), Rudej (Karolina Gorczyca) i Leny (Agnieszka Więdłocha). Jest druga połowa 1946 roku. Polskie podziemie antykomunistyczne jest rozbite i podzielone. W miejscu zlikwidowanej Armii Krajowej działa wiele organizacji, które nie mają ze sobą kontaktu. Bronek, Michał i Władek nie godzą się z panującym porządkiem. Wierni swoim przekonaniom i złożonej przysiędze zamierzają walczyć o wolność kraju. Ich decyzje wpłyną na bliskie im osoby.

W tym odcinku

Rainer mówi Celinie, jak wyglądała jego współpraca z Leną w czasie wojny. Michał przeprowadza udaną akcję odbicia Janisza. Prezes zleca mu zorganizowanie spotkania dowódców najważniejszych ugrupowań niepodległościowych. Okazuje się, że jego celem jest utworzenie opozycyjnego sejmu. Michał w spikerce wiadomości radiowych rozpoznaje Wandę. Wkrótce dociera do jej mieszkania w Otwocku. Władek i jego towarzysze z oddziału wysłuchują skarg jednego z gospodarzy na grupę Generała, która plądruje okoliczne wsie. Konarski postanawia ukarać dowódcę i jego ludzi. Michał odwiedza Celinę. Ogląda paszport wystawiony przez Amerykanów. Wie, że ich drogi niebawem się rozejdą. Bronek śledzi Emilię. Liczy, że kobieta doprowadzi go do Karkowskiego.

Występują

Twórcy

Ładuję...