Złotopolscy | odc. 104: Zazdrość

telenowela Polska 1998  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Tomek wprowadza się z Asią do mieszkania Weroniki. Józef obserwuje z ukrycia spotkanie Pereszczaki z Kleczkowską. Okazuje się, że to Grubba przywiózł ze Złotopolic Eleonorę z bliźniakami.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Opowieść o dwóch gałęziach rodu, które są skłócone ze sobą od pokoleń. Nestorami rodu są Dionizy Złotopolski i Eleonora Gabriel.

W tym odcinku

Tomek wprowadza się z Asią do mieszkania Weroniki. Józef obserwuje z ukrycia, jak przebiega spotkanie Pereszczaki z Kleczkowską. Do mieszkania Gabrielów przychodzi Grubba. Okazuje się, że to on przewiózł ze Złotopolic babcię Eleonorę z bliźniakami. Tomek podpisuje umowę o pracę z Iloną i zostaje właścicielem agencji ochrony. Teraz zamierza zdobyć licencję na prowadzenie firmy. Józef przynosi listy: do Weroniki zawiadomienie o sprawie rozwodowej, do Waldka zaś żądanie z banku odnośnie spłaty kredytu i odsetek - w sumie 800 mln starych złotych. Przy okazji skarży się Dionizemu, że Pereszczako złamał zasady ich umowy i uwodzi Kleczkowską. Barbara informuje Weronikę, że przenosi się do Marka do Warszawy. Antoni informuje Dionizego, że udało mu się przekonać Elę, by wycofała skargę. Domaga się zapłaty za przysługę. Gdy Dionizy odmawia, rozgniewany mężczyzna rozpowiada we wsi nieprzyzwoite plotki na jego temat. Agata odwiedza Eleonorę. Oskarża babcię o wszystkie nieszczęścia, które wydarzyły się w jej rodzinie.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...