Złotopolscy | odc. 101: Poszukiwania bliźniaków

telenowela Polska 1998  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Julia i Dionizy odwołują ślub w związku z poszukiwaniami bliźniaków. W radiu nadawany jest komunikat o zaginięciu, który słyszy Kowalski. Postanawia skorzystać z okazji i pozbyć się Ilony.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Opowieść o dwóch gałęziach rodu, które są skłócone ze sobą od pokoleń. Nestorami rodu są Dionizy Złotopolski i Eleonora Gabriel.

W tym odcinku

Julia i Dionizy odwołują ślub w związku z trwającymi poszukiwaniami bliźniaków. Grupa policjantów przeczesuje okoliczne lasy, Złotopolscy odwiedzają wszystkich sąsiadów w okolicy i wypytują o chłopców. W radiu nadawany jest komunikat o zaginięciu dzieci i nagrodzie za pomoc. Informację słyszy Kowalski. Postanawia skorzystać z okazji i pozbyć się Ilony. Waldek idzie do Gabrielów w nadziei, że tam znajdzie dzieci. Razem z Wieśkiem udaje się na Dworzec Centralny. Na posterunku Marylka informuje ich, że o zaginięciu bliźniąt została poinformowana służba graniczna. Rozważana jest hipoteza, że porwania dokonano na zlecenie Mirka. Marta podejrzewa, że za uprowadzenie chłopców odpowiedzialna jest Eleonora. Kobieta mimo ogólnego zamieszania jest wyjątkowo opanowana. Tymczasem w kawiarni Kowalski przekazuje Marcie, że Ilona chciała skorzystać z jego paszportu dyplomatycznego, by wywieźć bliźnięta do USA. Być może, działała w zmowie z Wieśkiem. Niebawem na komisariacie pojawia się zrozpaczona Agata. Okazuje się, że Ilona trafiła do aresztu.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...