Ojciec Mateusz 11: Zagubiona (140)

serial kryminalny Polska 2014  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

16-letnia Matylda nie wraca z wakacyjnego wyjazdu. Opiekunka informuje rodziców, że dziewczyna w ogóle nie pojechała z resztą grupy. Policjanci znajdują jej skuter, na którym są ślady krwi.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Obdarzony niezwykłym zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), rozwiązuje kolejne zagadki kryminalne i pomaga w śledztwach zaprzyjaźnionym policjantom, podinspektorowi Możejce (Piotr Polk) i aspirantowi Noculowi (Michał Piela).

W tym odcinku

Eryk i Renata Janasowie czekają na powrót szesnastoletniej Matyldy z wakacji. W autokarze córki jednak nie ma. Opiekunka informuje ich, że dziewczyna w ogóle nie pojechała na wyjazd. Rodzice, którzy wówczas przebywali za granicą, otrzymali jednak informację, że nastolatka bezpiecznie dotarła na miejsce. Zgłaszają sprawę na policję. Funkcjonariuszom udaje znaleźć się skuter Matyldy. Są na nim ślady krwi, ale pojazd nie wygląda, jakby uczestniczył w wypadku. Sprawdzają też telefon komórkowy zaginionej. Mateusz odwiedza Janasów. Wypytuje ich o zdjęcie przystojnego chłopaka. Małżeństwo nie wie, kim jest tajemniczy nieznajomy. Wkrótce Możejko i jego podwładni zatrzymują Bruna. Chłopak wyznaje, że odrzucił zaloty Matyldy. Wśród rzeczy nastolatki zostają znalezione rysunki motyla. Mateusz kojarzy je z ulotką studia urody, którą widział u Natalii. Policjanci jadą na miejsce. Tam spotykają doktora Witza, "Rzeźnika", który dokonuje operacji na nieletniej dziewczynie.

Występują

Twórcy

Ładuję...