Ogniem i mieczem

serial historyczny Polska
zdjęcie

Emisje w TV

Pon 22.08 23:20
TVP Kobieta logo
Ranny Skrzetuski rusza na poszukiwanie Jeremiego Wiśniowieckiego. Bohun przechwytuje pismo, które przewoził Rzędzian. Morduje Kurcewiczową.
Wt 23.08 23:35
TVP Kobieta logo
Pan Onufry upija się na weselu do nieprzytomności. Zostaje uwięziony przez Bohuna. Z odsieczą przychodzi mu Wołodyjowski.
Śr 24.08 23:50
TVP Kobieta logo
Rzędzian, Wołodyjowski i Zagłoba ratują Helenę. W drodze napadają na nich Tatarzy. Rzędzian ucieka z Heleną. Zaczyna się oblężenie Zbaraża.

Najkosztowniejsza produkcja w historii polskiego kina, sfilmowana z niezwykłym rozmachem. Ekranizacja powieści Henryka Sienkiewicza w reżyserii Jerzego Hoffmana. Akcja toczy się w okresie powstania Chmielnickiego na Ukrainie. Jan Skrzetuski (Michał Żebrowski), poseł księcia Wiśniowieckiego (Andrzej Seweryn), wraca z Krymu. Po drodze ratuje życie kozackiemu pułkownikowi Bohdanowi Chmielnickiemu. Podczas postoju w karczmie poznaje dwóch szlachciców: Onufrego Zagłobę (Krzysztof Kowalewski) oraz Longinusa Podbipiętę (Wojciech Malajkat). W dalszą drogę ruszają razem. Wkrótce znajdują rozbity powóz, z którego ratują młodą Helenę Kurcewiczównę (Izabela Scorupco). Podczas powstania zorganizowanego przez Chmielickiego wojska koronne zostają pokonane przez Tatarów i Rebeliantów. Obowiązki Skrzetuskiego odrywają go od pilnowania pięknej Heleny przez zakochanym w niej Bohunem (Aleksander Domogarow). Wkótce pospolite ruszenie ucieka do twierdzy w Zbarażu, która zostaje otoczona przez wojska Chmielnickiego i chana Islama Gireja. Gdy Longinus próbuje przedostać się do obozu wroga, ginie naszpikowany strzałami. Udaje się to Skrzetuskiemu, dzięki któremu król Jan Kazimierz wyrusza z odsieczą. Książę Wiśniowiecki, Skrzetuski i Zagłoba zostają bohaterami.

Występują

Ostatnie odcinki

Ogniem i mieczem (4-ost.)

Rzędzian, Wołodyjowski i Zagłoba ratują Helenę. W drodze napadają na nich Tatarzy. Rzędzian ucieka z Heleną. Zaczyna się oblężenie Zbaraża.

Ogniem i mieczem (3/4)

Pan Onufry upija się na weselu do nieprzytomności. Zostaje uwięziony przez Bohuna. Z odsieczą przychodzi mu Wołodyjowski.

Ogniem i mieczem (2/4)

Ranny Skrzetuski rusza na poszukiwanie Jeremiego Wiśniowieckiego. Bohun przechwytuje pismo, które przewoził Rzędzian. Morduje Kurcewiczową.

Ładuję...