TVP Historia 2Program TV na Wtorek 29.04.2025

Wtorek 29.04
Od 20:00
19:50
Józefa Życińska doskonale pamięta moment, w którym po raz pierwszy zobaczyła przyszłego męża. Ojciec w 1943 r. wysłał ją z meldunkiem do mjr. Jana Piwnika, do którego przyjechał Aleksander Życiński.
WIĘCEJ INFORMACJI
20:15
Wizyta w Kapsztadzie, który ma swoją mroczną stronę. Zabójstwa, kradzieże i ataki są tutaj na porządku dziennym.
WIĘCEJ INFORMACJI
21:10
Satyra na rozwój polskiego kapitalizmu.
WIĘCEJ INFORMACJI
22:45
Historia Wilhelma Brasse, fotografa, świadka tragicznych wydarzeń. W Oświęcimiu pod okiem SS prowadził fotograficzną dokumentację obozu.
WIĘCEJ INFORMACJI
23:35
29 kwietnia 1915 wynaleziono zamek błyskawiczny. W 1928 roku w Turcji wprowadzono alfabet łaciński. W 1978 roku utworzono niezależne od oficjalnych struktur Wolne Związki Zawodowe Wybrzeża.
WIĘCEJ INFORMACJI
23:40
W programie zawarto materiały archiwalne z procesu zbrodniarzy wojennych w Norymberdze. Widzowie zobaczą cele więzienne, w których przebywali m. in. Hermann Göring i Joachim von Ribbentrop.
WIĘCEJ INFORMACJI
0:10
Odcinek poświęcony procesowi w Norymberdze. W programie zawarto materiały archiwalne z procesu zbrodniarzy wojennych. Widzowie zobaczą cele więzienne, w których przebywał m.in. Hermann Göring.
WIĘCEJ INFORMACJI
0:35
Na terenie Żytomierszczyzny mieszka około 70 tys. Polaków, nieco mniej niż Ukraińców. Problem tożsamości Polaków jest bardzo skomplikowany.
WIĘCEJ INFORMACJI
1:25
W okupowanej Polsce istniała przerażająca sieć miejsc mordu, a obóz w Działdowie, znany jako lager Soldau, był jednym z nich. W jego cieniu zginęły niezliczone ofiary, a wokół obozu znajdują się zbiorowe mogiły zamordowanych tam ludzi. Dzięki zaangażowaniu lokalnych społeczności pamięć o tych ofiarach przetrwała i jest wciąż kultywowana.
WIĘCEJ INFORMACJI
1:50
Program historyczny popularyzujący wiedzę o II wojnie światowej.
WIĘCEJ INFORMACJI
2:10

Lista stacji

O stacji TVP Historia 2

TVP Historia 2 – internetowy kanał tematyczny Telewizji Polskiej poświęcony historii, uruchomiony 1 marca 2021 roku.
Ładuję...