TVP Historia 2Program TV na Niedziela 22.12.2024

Niedziela 22.12
Od teraz
7:50
W 1970 w Szczecinie podpisano porozumienie robotników z władzami, w 1989 otwarto przejście pod Bramą Brandenburską, a w Rumunii wojsko wypowiedziało posłuszeństwo Nicolae Ceausescu.
WIĘCEJ INFORMACJI
7:55
Późne lato 1420 roku. Mijają trzy miesiące od śmierci Elżbiety. Jagiełło zaczyna snuć plany na przyszłość. Pragnie ożenić się z Sonką. Na Wawel przybywa siedmioletni narzeczony Jadwigi - Fryderyk.
WIĘCEJ INFORMACJI
8:15
Bieżące wydarzenia z życia środowisk żydowskich w Polsce, takie jak święta czy jubileusze istotnych dla tej społeczności instytucji. Pojawią się również rozmowy z interesującymi gośćmi.
WIĘCEJ INFORMACJI
8:35
Opowieści o światopoglądowym, kulturowym i intelektualnym wpływie kościołów mniejszościowych na polską codzienność. Poruszone zostaną takie tematy jak wielokulturowość i współpraca sąsiedzka.
WIĘCEJ INFORMACJI
9:05
Akcja serialu toczy się w drugiej połowie XVIII wieku. Ukazuje dramatyczną walkę o utrzymanie Prus Książęcych przy Polsce.
WIĘCEJ INFORMACJI
9:55
Spośród uzdrowisk na Huculszczyźnie największą legendą obrósł Kosów. Doktor Apolinary Tarnawski dla tego miejsca położył podobne zasługi jak Tytus Chałubiński dla Zakopanego.
WIĘCEJ INFORMACJI
10:20
Seria, w której widzowie poznają największe miasta bałkańskie: Lublanę, Sarajewo, Belgrad, Sofię i Bukareszt. Wielu Europejczyków nadal kojarzy te miejsca z socjalistyczną dyktaturą. Dla większości są to miasta krwawych wojen lat 90. Okazuje się jednak, że oferują one ekscytującą i inspirującą teraźniejszość z dużym potencjałem na przyszłość.
WIĘCEJ INFORMACJI
11:15
Na Wyżynie Tybetańskiej żyją jedne z najbardziej tajemniczych kotowatych - irbisy. Potrafią one przesypiać nawet osiemnaście godzin dziennie, a gęsta sierść chroni je przed zimnem.
WIĘCEJ INFORMACJI
12:05
Do Walii należą: wysokie góry, najdłuższa rzeka Wielkiej Brytanii i 2700 km linii brzegowej. Kraj ten to ciekawa mozaika środowisk przyrodniczych, które zmieniają się wraz z kolejnymi porami roku.
WIĘCEJ INFORMACJI
12:55
Pierwsze kompleksowe opracowanie poświęcone historii polskiej kuchni, które systematycznie prezentuje istotę i bogactwo kulinarne, jakie otrzymaliśmy do naszych przodków.
WIĘCEJ INFORMACJI
13:35
Cykl filmów poświęconych bitwom z różnych wojen i okresów historycznych. Twórcy prezentują ich przebieg dzięki rekonstrukcjom historycznym.
WIĘCEJ INFORMACJI
14:05
Przemiana skromnego mężczyzny w podrywacza.
WIĘCEJ INFORMACJI
15:45
Cykl reportaży o pamięci i przemijaniu. Mają one inspirować widzów do poznania wielokulturowej przeszłości Podlasia, w którym przez setki lat współistniały różne kultury, narody i religie.
WIĘCEJ INFORMACJI
16:00
Twórcy zgłębiają kontrowersyjne tematy z historii XX w. W dyskusji biorą udział eksperci o odmiennych poglądach. Tłem debaty są przestrzenie muzealne. Widzowie mogą głosować na wybranego historyka.
WIĘCEJ INFORMACJI
16:45
Opowieść o różnych miejscach w Polsce, wpisanych w rejestr pomników historii. Terminem tym określa się zabytek o szczególnym znaczeniu dla rodzimej kultury. Jest on ustanawiany przez prezydenta.
WIĘCEJ INFORMACJI
16:50
W 1912 roku inżynier chemik Marian Wieleżyński postanowił odprowadzać gaz z odwiertów naftowych rurociągami i spalać go w zakładach przemysłowych. Zaprosił do współpracy Władysława Szaynoka.
WIĘCEJ INFORMACJI
17:10
Historia naukowca, który jako pierwszy skroplił tlen oraz zamienił w ciecz azot i dwutlenek węgla. Jego odkrycia umożliwiły rozwój rakiet kosmicznych i mają zastosowanie w przemyśle i medycynie.
WIĘCEJ INFORMACJI
18:05
Pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji serial wojenno- sensacyjny wg scenariusza B. Wołoszańskiego. Film oparty na książce 'Twierdza szyfrów".
WIĘCEJ INFORMACJI
18:50
Dzieje pałacu, którego wnętrza kryją arcydzieła renesansu, baroku i epoki Cesarstwa. Był sceną wielkich wydarzeń historycznych, ale i królewskich kłótni, rywalizacji i związków miłosnych.
WIĘCEJ INFORMACJI
19:40
Pamięć o Kleopatrze, Joannie d'Arc czy Szekspirze wciąż jest żywa, ale niewiele osób zna szczegóły ich życia i wyglądu. Derek de Lint chce stworzyć pełne profile psychologiczne, fizyczne i społeczne.
WIĘCEJ INFORMACJI
20:15
Opowieść o zbrodni jakiej dopuścili się Niemcy na mieszkańcach niewielkiej wsi Ciepielów koło Radomia. 6 grudnia 1942 roku za ukrywanie osób pochodzenia żydowskiego esesmani spalili żywcem 34 Polaków.
WIĘCEJ INFORMACJI
21:15
Mieszkańcy francuskiego miasta stają się świadkami gry prowadzonej przez sędziego i gangstera.
WIĘCEJ INFORMACJI
23:25
Cykl biograficzny pokazujący losy najbardziej charakterystycznych postaci historii europejskiej. W programie wykorzystano materiały archiwalne i wypowiedzi ekspertów.
WIĘCEJ INFORMACJI
1:20
12-letni Wasja od ośmiu lat mieszka na jednym z moskiewskich dworców. Nie chodzi do szkoły, pali papierosy, pije alkohol. Wstrząsający materiał o tragicznym losie zdeprawowanych dzieci.
WIĘCEJ INFORMACJI
1:50
W roku 1888 holenderski malarz Van Gogh obciął sobie ucho, w 1947 pojawił się pierwszy tranzystor, w 1952 prasa amerykańska opublikowała raport o Katyniu, natomiast w 1953 dokonano egzekucji Berii.
WIĘCEJ INFORMACJI
1:53

Lista stacji

O stacji TVP Historia 2

TVP Historia 2 – internetowy kanał tematyczny Telewizji Polskiej poświęcony historii, uruchomiony 1 marca 2021 roku.
Ładuję...