Panna z mokrą głową: Podróż do krainy marzeń (5)

serial dla młodzieży Polska 1994  b.o.
zdjęcie

W skrócie

Irenka nie zastaje hrabiny Opolskiej, która wyjechała do Zakopanego. Tam również jej nie ma. Podczas spaceru w górach schodzi ze szlaku.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Zabawne perypetie sympatycznej i rezolutnej nastolatki, Irenki Borowskiej (Paulina Tworzyańska). Dziewczynka wraz z rodziną mieszka w majątku ziemskim w Turowej Woli niedaleko Warszawy. W pierwszym odcinku serii Irenka wraz z czworonożnym przyjacielem, psem Drabem, przepędza z posiadłości złodzieja. Zgorszona rodzina decyduje się zatrudnić nauczyciela, który nauczyłby niepokorną dziewczynkę dobrych manier i zdołał zainteresować ją nauką. Scenariusz serialu został oparty na motywach powieści Kornela Makuszyńskiego.

W tym odcinku

Po przyjeździe do Warszawy Irenkę spotyka przykra niespodzianka. Hrabina Opolska wyjechała do Zakopanego i nikt nie wie, kiedy wróci. Dziewczynka jedzie więc do Zakopanego. Tu jednak również nie zastaje hrabiny, która właśnie udała się gdzieś niedaleko Krakowa. Pani Milecka, właścicielka pensjonatu, zatrzymuje Irenkę do siebie do powrotu pani Opolskiej. Dziewczynka wypoczywa więc i wędruje po górach. Podczas jednego ze spacerów schodzi ze szlaku. Zabłąkaną Irenkę odnajdują ratownicy TOPR. Niefortunną przygodę przypłaca zapaleniem płuc.

Występują

Twórcy

Ładuję...