Elementary | sezon 1 odc. 7

(Elementary: One Way to Get Off)

serial kryminalny USA 2012  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Holmes pomaga rozwiązać sprawę podwójnego morderstwa. Identyczna zbrodnia miała miejsce trzynaście lat wcześniej. Rozwiązanie tamtej zagadki było początkiem kariery kapitana Gregsona.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Sherlock Holmes (Jonny Lee Miller), ekscentryk obdarzony talentem do rozwiązywania zagadek kryminalnych, postanawia wyjechać z Londynu. Zamierza zerwać z nałogami i dotychczasowym, pełnym błędów życiem. W tym celu przeprowadza się do Stanów, na nowojorski Manhattan. Rozpoczyna współpracę z kapitanem Tobym Gregsonem (Aidan Quinn) i nowojorską policją, angażując się w kolejne śledztwa. Pomaga mu doktor Joan Watson (Lucy Liu), inteligentna psychoterapeutka, którą przysłał nadopiekuńczy ojciec Holmesa. Kobieta niegdyś pracowała jako chirurg, ale w wyniku błędu lekarskiego została pozbawiona praw do wykonywania zawodu. Współpraca z Sherlockiem jest dla niej okazją odkupienia win z przeszłości. Uwspółcześniona wersja przygód słynnego detektywa, głównego bohatera utworów Arthura Conan Doyle'a.

W tym odcinku

Holmes pomaga rozwiązać sprawę podwójnego morderstwa. Ważną poszlaką jest identyczna zbrodnia, która miała miejsce trzynaście lat wcześniej. Rozwiązanie tamtej zagadki było początkiem kariery kapitana Gregsona. Tymczasem Watson udaje się do centrum odwykowego, w którym kiedyś przebywał Sherlock, gdzie chce dowiedzieć się czegoś więcej o dawnym życiu detektywa.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...