Elementary | sezon 1 odc. 10

(Elementary: The Leviathan)

serial kryminalny USA 2012  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Sherlock uczestniczy w śledztwie dotyczącym włamania do bankowego skarbca, z którego ukradziono biżuterię. Joan zaprasza go na obiad do rodzinnego domu. Jest mile zaskoczona jego postawą.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Sherlock Holmes (Jonny Lee Miller), ekscentryk obdarzony talentem do rozwiązywania zagadek kryminalnych, postanawia wyjechać z Londynu. Zamierza zerwać z nałogami i dotychczasowym, pełnym błędów życiem. W tym celu przeprowadza się do Stanów, na nowojorski Manhattan. Rozpoczyna współpracę z kapitanem Tobym Gregsonem (Aidan Quinn) i nowojorską policją, angażując się w kolejne śledztwa. Pomaga mu doktor Joan Watson (Lucy Liu), inteligentna psychoterapeutka, którą przysłał nadopiekuńczy ojciec Holmesa. Kobieta niegdyś pracowała jako chirurg, ale w wyniku błędu lekarskiego została pozbawiona praw do wykonywania zawodu. Współpraca z Sherlockiem jest dla niej okazją odkupienia win z przeszłości. Uwspółcześniona wersja przygód słynnego detektywa, głównego bohatera utworów Arthura Conan Doyle'a.

W tym odcinku

Sherlock bierze udziału w śledztwie dotyczącym włamania do z pozoru niedostępnego bankowego skarbca, zwanego "Lewiatanem", z którego ukradziono drogocenną biżuterię. Tymczasem Joan zaprasza go na obiad do jej rodzinnego domu. Partnerka Holmesa jest mile zaskoczona, gdy detektyw staje w obronie jej decyzji podczas spotkania się z jej rodzicami, którzy nie aprobują stylu życia dziewczyny.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...