Elementary | sezon 1 odc. 8

(Elementary: Long Fuse, the)

serial kryminalny USA 2012  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W firmie zajmującej się projektowaniem stron internetowych ktoś podkłada bombę w telefonie komórkowym.Ginie dwóch ludzi. Sherlock prowadzi dochodzenie. Wpada na trop dawnego przestępstwa.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Sherlock Holmes (Jonny Lee Miller), ekscentryk obdarzony talentem do rozwiązywania zagadek kryminalnych, postanawia wyjechać z Londynu. Zamierza zerwać z nałogami i dotychczasowym, pełnym błędów życiem. W tym celu przeprowadza się do Stanów, na nowojorski Manhattan. Rozpoczyna współpracę z kapitanem Tobym Gregsonem (Aidan Quinn) i nowojorską policją, angażując się w kolejne śledztwa. Pomaga mu doktor Joan Watson (Lucy Liu), inteligentna psychoterapeutka, którą przysłał nadopiekuńczy ojciec Holmesa. Kobieta niegdyś pracowała jako chirurg, ale w wyniku błędu lekarskiego została pozbawiona praw do wykonywania zawodu. Współpraca z Sherlockiem jest dla niej okazją odkupienia win z przeszłości. Uwspółcześniona wersja przygód słynnego detektywa, głównego bohatera utworów Arthura Conan Doyle'a.

W tym odcinku

W firmie zajmującej się projektowaniem stron internetowych ktoś podkłada bombę ukrytą w telefonie komórkowym. W wyniku wybuchu ginie dwóch ludzi. Sherlock prowadzi dochodzenie w tej sprawie. W jego trakcie słynny detektyw wpada na trop nieodkrytego przez lata przestępstwa. Tymczasem Joan zachęca Sherlocka, by znalazł kogoś, kto będzie wspomagał go finansowo po jej odejściu. Holmes z początku się opiera jednak potem decyduje się na spotkanie ze sponsorem.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...