Elementary | sezon 1 odc. 6

(Elementary: Flight Risk)

serial kryminalny USA 2012  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Rozbił się prywatny samolot. Zginął pilot i wszyscy pasażerowie, z zawodu prawnicy - dwóch mężczyzn i kobieta. Holmes odkrywa, że jeden z pasażerów został zamordowany nieco wcześniej.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Sherlock Holmes (Jonny Lee Miller), ekscentryk obdarzony talentem do rozwiązywania zagadek kryminalnych, postanawia wyjechać z Londynu. Zamierza zerwać z nałogami i dotychczasowym, pełnym błędów życiem. W tym celu przeprowadza się do Stanów, na nowojorski Manhattan. Rozpoczyna współpracę z kapitanem Tobym Gregsonem (Aidan Quinn) i nowojorską policją, angażując się w kolejne śledztwa. Pomaga mu doktor Joan Watson (Lucy Liu), inteligentna psychoterapeutka, którą przysłał nadopiekuńczy ojciec Holmesa. Kobieta niegdyś pracowała jako chirurg, ale w wyniku błędu lekarskiego została pozbawiona praw do wykonywania zawodu. Współpraca z Sherlockiem jest dla niej okazją odkupienia win z przeszłości. Uwspółcześniona wersja przygód słynnego detektywa, głównego bohatera utworów Arthura Conan Doyle'a.

W tym odcinku

Sherlock przyjeżdża na plażę, gdzie rozbił się prywatny samolot. Zginął pilot i wszyscy pasażerowie maszyny, z zawodu prawnicy - dwóch mężczyzn i jedna kobieta. Policja jest przekonana, że przyczyną wypadku była awaria techniczna. Holmes odkrywa jednak dowody, według których jeden z pasażerów został zamordowany nieco wcześniej. Zastanawia się, czy sprawca tej zbrodni zginął w wypadku, czy może wciąż żyje i przebywa na wolności. W międzyczasie Joan próbuje przekonać detektywa, aby oboje spotkali się na kolacji z jego ojcem, który przyjechał do Londynu w interesach.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...