Elementary | sezon 1 odc. 5

(Elementary: Lesser Evils)

serial kryminalny USA 2012  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Holmes i Watson badają sprawę zgonów pacjentów pewnej kliniki. Szybko przekonują się, że w szpitalu grasuje seryjny morderca. Podczas śledztwa pomaga im lekarka, doktor Carrie Dwyer.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Sherlock Holmes (Jonny Lee Miller), ekscentryk obdarzony talentem do rozwiązywania zagadek kryminalnych, postanawia wyjechać z Londynu. Zamierza zerwać z nałogami i dotychczasowym, pełnym błędów życiem. W tym celu przeprowadza się do Stanów, na nowojorski Manhattan. Rozpoczyna współpracę z kapitanem Tobym Gregsonem (Aidan Quinn) i nowojorską policją, angażując się w kolejne śledztwa. Pomaga mu doktor Joan Watson (Lucy Liu), inteligentna psychoterapeutka, którą przysłał nadopiekuńczy ojciec Holmesa. Kobieta niegdyś pracowała jako chirurg, ale w wyniku błędu lekarskiego została pozbawiona praw do wykonywania zawodu. Współpraca z Sherlockiem jest dla niej okazją odkupienia win z przeszłości. Uwspółcześniona wersja przygód słynnego detektywa, głównego bohatera utworów Arthura Conan Doyle'a.

W tym odcinku

Holmes i Watson badają sprawę zgonów pacjentów pewnej kliniki. Szybko przekonują się, że w szpitalu grasuje seryjny morderca. Sprawca wybiera na swoje ofiary nieuleczalnie chore osoby i pozoruje ich śmierć z przyczyn zdrowotnych, by uśpić czujność personelu placówki. Detektyw i jego współpracownica próbują ustalić, jakie motywy kierują mordercą. Podczas śledztwa pomaga im lekarka, doktor Carrie Dwyer.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...