Elementary | sezon 1 odc. 2

(Elementary: While You Were Sleeping)

serial kryminalny USA 2012  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Dokonano zabójstwa w jednym z apartamentowców. Detektyw Bell uważa, że ofiara zginęła z rąk włamywacza. Sherlock odkrywa jednak, że złodziej nie mógł popełnić tego morderstwa.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Sherlock Holmes (Jonny Lee Miller), ekscentryk obdarzony talentem do rozwiązywania zagadek kryminalnych, postanawia wyjechać z Londynu. Zamierza zerwać z nałogami i dotychczasowym, pełnym błędów życiem. W tym celu przeprowadza się do Stanów, na nowojorski Manhattan. Rozpoczyna współpracę z kapitanem Tobym Gregsonem (Aidan Quinn) i nowojorską policją, angażując się w kolejne śledztwa. Pomaga mu doktor Joan Watson (Lucy Liu), inteligentna psychoterapeutka, którą przysłał nadopiekuńczy ojciec Holmesa. Kobieta niegdyś pracowała jako chirurg, ale w wyniku błędu lekarskiego została pozbawiona praw do wykonywania zawodu. Współpraca z Sherlockiem jest dla niej okazją odkupienia win z przeszłości. Uwspółcześniona wersja przygód słynnego detektywa, głównego bohatera utworów Arthura Conan Doyle'a.

W tym odcinku

Holmes i Watson zostają wezwani na miejsce zbrodni, do której doszło w jednym z apartamentowców. Został tu zastrzelony młody mężczyzna, brat policjanta. Detektyw Bell i inni śledczy są przekonani, że ofiara zginęła z rąk złodzieja, który włamał się do lokalu. Sherlock odkrywa jednak zaskakujące poszlaki, świadczące o tym, że włamywacz nie mógł popełnić tego morderstwa. Watson idzie na kolację ze swoim byłym partnerem Morstanem, pracownikiem biura prokuratora okręgowego.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...