Elementary | sezon 1 odc. 1

(Elementary: Pilot)

serial kryminalny USA 2012  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Detektyw Holmes przyjeżdża do Nowego Jorku. Nawiązuje współpracę z nowojorską policją. Kapitan Gregson zleca mu zbadanie sprawy napadu na dom pewnej kobiety, która została uprowadzona.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Sherlock Holmes (Jonny Lee Miller), ekscentryk obdarzony talentem do rozwiązywania zagadek kryminalnych, postanawia wyjechać z Londynu. Zamierza zerwać z nałogami i dotychczasowym, pełnym błędów życiem. W tym celu przeprowadza się do Stanów, na nowojorski Manhattan. Rozpoczyna współpracę z kapitanem Tobym Gregsonem (Aidan Quinn) i nowojorską policją, angażując się w kolejne śledztwa. Pomaga mu doktor Joan Watson (Lucy Liu), inteligentna psychoterapeutka, którą przysłał nadopiekuńczy ojciec Holmesa. Kobieta niegdyś pracowała jako chirurg, ale w wyniku błędu lekarskiego została pozbawiona praw do wykonywania zawodu. Współpraca z Sherlockiem jest dla niej okazją odkupienia win z przeszłości. Uwspółcześniona wersja przygód słynnego detektywa, głównego bohatera utworów Arthura Conan Doyle'a.

W tym odcinku

Detektyw Holmes przyjeżdża z Londynu do Nowego Jorku. Nawiązuje współpracę z nowojorską policją. Kapitan Gregson zleca mu zbadanie sprawy napadu na dom pewnej kobiety, która została uprowadzona. Z pomocą błyskotliwej psychoterapeutki, doktor Joan Watson, Sherlock angażuje się w śledztwo. Wychodzi na jaw, że porwana osoba nie żyje. Holmes musi odnaleźć jej zwłoki i wytropić mordercę.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...