Teleman

Londyńczycy | sezon 2 odc. 12/16

serial obyczajowy Polska 2009  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Przywrócona do pracy dr Nowak zaprasza na grilla Ewę i Helen.Wojtekzostaje porwany przez Leszka, który zamierza go zabić wraz z Kasią. Ratuje ich Alek, który zabija Leszka.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Perypetie grupy polskich emigrantów w Londynie którzy zdecydowali się na osiedlenie się w Wielkiej Brytanii głównie ze względów zarobkowych. Asia (Natalia Rybicka), po maturze nie dostała się na studia. Musi pracować, by pomóc owdowiałemu ojcu w prowadzeniu gospodarstwa. Wyrusza więc do Londynu, do swojego chłopaka, Wojtka (Marcin Bosak). Nie wie, że ten handluje narkotykami. W samolocie Asia poznaje sympatycznego Pawła (Rafał Maćkowiak), który pracuje w londyńskim City. Przed wyjazdem mieszkał z przedsiębiorczym Darkiem (Przemysław Sadowski), który załatwia polskim robotnikom zlecenia na budowie. Jednym z jego pracowników jest Andrzej (Lesław Żurek), który przyjechał do angielskiej stolicy z Robertem (Michał Czernecki). Pracowity i uczciwy chłopak chce zarobić na ślub z Kingą (Maja Bohosiewicz). Na pokładzie samolotu, którym leci Asia, znajduje się też Marcin (Robert Więckiewicz). Wraz z synem Stasiem (Michał Włodarczyk) postanowił dołączyć do żony Ewy (Gabriela Muskała). Ta jest pielęgniarką i właśnie zaczęła spotykać się z pewnym hinduskim lekarzem. Cała trójka mieszkać będzie w pokoju wynajętym w domu przedwojennej emigrantki, pani Niny (Grażyna Barszczewska).

W tym odcinku

Przywrócona do pracy dr Alicja Nowak zaprasza na grilla Ewę i Helen. Pielęgniarka proponuje Timowi, by także się wybrał, lecz ten odmawia. Ewa zabiera ze sobą Stasia. Ku jej zaskoczeniu, wieczorem Tim i John dołączają do nich. Chłopak zdołał bowiem przekonać ojca, że lekarka nie była winna śmierci jego matki. Wojtek ma zeznawać w rozprawie przeciwko gangowi Hamida. Przed gmachem sądu zostaje porwany przez Leszka, który zawozi go do opuszczonego domu. Mężczyzna zwabia tam też Kasię. Zamierza zastrzelić oboje kochanków. Wojtek zasłania swoim ciałem ukochaną. Wówczas pojawia się Alek, który zabija Leszka. Ciężko ranny Wojtek trafia do szpitala. Wiesio zbliża się do Basi.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...