Londyńczycy

serial obyczajowy Polska
zdjęcie

Emisje w TV

Program archiwalny.

Serial opowiada o perypetiach grupy polskich emigrantów w Londynie którzy zdecydowali się na osiedlenie się w Wielkiej Brytanii głównie ze względów zarobkowych. Asia (Natalia Rybicka), po maturze nie dostała się na studia. Musi pracować, by pomóc owdowiałemu ojcu w prowadzeniu gospodarstwa. Wyrusza więc do Londynu, do swojego chłopaka, Wojtka (Marcin Bosak). Nie wie, że ten handluje narkotykami. W samolocie Asia poznaje sympatycznego Pawła (Rafał Maćkowiak), który pracuje w londyńskim City. Przed wyjazdem mieszkał z przedsiębiorczym Darkiem (Przemysław Sadowski), który załatwia polskim robotnikom zlecenia na budowie. Jednym z jego pracowników jest Andrzej (Lesław Żurek), który przyjechał do angielskiej stolicy z Robertem (Michał Czernecki). Pracowity i uczciwy chłopak chce zarobić na ślub z Kingą (Maja Bohosiewicz). Na pokładzie samolotu, którym leci Asia, znajduje się też Marcin (Robert Więckiewicz). Wraz z synem Stasiem (Michał Włodarczyk) postanowił dołączyć do żony Ewy (Gabriela Muskała). Ta jest pielęgniarką i właśnie zaczęła spotykać się z pewnym hinduskim lekarzem. Cała trójka mieszkać będzie w pokoju wynajętym w domu przedwojennej emigrantki, pani Niny (Grażyna Barszczewska).

Występują

Ostatnie odcinki

Londyńczycy 2 (16-ost.)

Bliscy Andrzeja i Asi przyjeżdżają na ich ślub do Londynu. W przeddzień narzeczeni biorą udział w wieczorze kawalerskim i panieńskim. Wieczór kawalerski nie należy do udanych...

Londyńczycy 2 (15/16)

Asia i Mariola postanawiają, że obie ceremonie odbędą się w polskim kościele na Ealingu. Odrzucona przez Andrzeja Magda wraca do Polski. Zostawia pożegnalny list, który znajduje George.

Londyńczycy 2 (14/16)

Paweł i Maria odkrywają, że SFAB dopuszcza się nadużyć i udaremniają zawarcie przez Antoniego umowy. Andrzej i prosi Asię o rękę. Darek i Marian zakładają spółkę.

Ładuję...