Dylematu 5: Eksplozja (1/3)

serial komediowy Polska 2006  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Dalsze losy mieszkańców bloku na Ursynowie, znanych z serialu 'Alternatywy 4'. Z powodu wybuchu lokatorzy przenoszą się do nowego budynku.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dalsze losy mieszkańców bloku na Ursynowie, znanych widzom z kultowego już dziś serialu "Alternatywy 4". Na ekran wracają państwo Balcerkowie, konstruktor Marek Manc, wiecznie skłóceni sąsiedzi: Kotek i Kołek, których teraz dodatkowo poróżniła dawna pani Kołkowa, a obecnie Kotkowa, docent Zenobiusz Furman, do którego nadal wzdycha nauczycielka Bożena Lewicka, pani Kolińska, była striptizerka, a teraz znudzona małżonka safandułowatego hodowcy dziwnych owadów.

W tym odcinku

Dalsze losy mieszkańców bloku na Ursynowie, znanych widzom z kultowego już dziś serialu "Alternatywy 4". Na ekran wracają państwo Balcerkowie, konstruktor Marek Manc, wiecznie skłóceni sąsiedzi: Kotek i Kołek, których teraz dodatkowo poróżniła dawna pani Kołkowa, a obecnie Kotkowa, docent Zenobiusz Furman, do którego nadal wzdycha nauczycielka Bożena Lewicka, pani Kolińska, była striptizerka, a teraz znudzona małżonka safandułowatego hodowcy dziwnych owadów. W ciągu ponad dwudziestu lat wielu lokatorom urodziły się i dorosły dzieci. Pani Aniołowa została prężnie działającą przedstawicielką dużego banku, który wkrótce przysporzy lokatorom nie lada strachu. Zobaczymy też nowe postaci: policjanta Wojtaszka, marzącego o awansie do CBŚ oraz pana Rycha - przedstawiciela młodego pokolenia, który nastawiony jest na łatwy i duży zarobek. Wreszcie w miejsce dawnego gospodarza domu, wszechwładnego Anioła, na Ursynowie pojawia się niejaki Jan Pokorny, cwaniaczek o bardzo niejasnej przeszłości. W bloku przy Alternatywy 4 życie toczy się utartym trybem. Niepokój mieszkańców osiedla wywołuje tylko zapowiedziana budowa w okolicy hipermarketu sieci Megahit. Pod siedzibą burmistrza dzielnicy jego córka Ala organizuje protest przeciwko tej inwestycji. Wkrótce do protestujących dołącza Janek Pokorny. Przy jego wsparciu akcja nabiera rumieńców, zaś Ala zawiera z nim bliższą znajomość. Tymczasem w bloku nieoczekiwanie dochodzi do wybuchu w piwnicy. Przerażeni lokatorzy opuszczają budynek i koczują na zewnątrz, czekając na dalsze decyzje władz. Rozpalają ognisko i pieką kiełbaski. Nad ranem zjawia się burmistrz. Oświadcza zebranym, że zostaną przesiedleni do nowo wybudowanego budynku przy ul. Dylematu 5.

Występują

Twórcy

Ładuję...