Siostry: Dobra pani (1/13)

serial obyczajowy Polska 2009  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Jadzia, Mariola i Ela, Jasio i Zbyszek porządkują teren wokół starej, zrujnowanej willi. Nowa właścicielka siostra Prudencja, chce, by zamieszkało z nią kilka zakonnic z jej zgromadzenia.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Pięć sióstr zakonnych, Zenobia (Anna Wojnarowska), Klara (Olga Sarzyńska), Lukrecja, Prudencja (Maria Pakulnis) i Filipa (Magdalena Warzecha), przyjeżdżają do małego, podwarszawskiego miasteczka. Jedna z nich odziedziczyła tu starą, piękną, ale bardzo zniszczoną willę. Zakonnice mają zdecydować, czy przyjmują spadek i które z nich się tu osiedlą. Mieszkańcy miasteczka liczą, że zgromadzenie będzie kontynuowało działalność poprzedniej właścicielki posiadłości, Idalii Koniecpolskiej, która słynęła z dobrego serca i zawsze służyła pomocą potrzebującym.

W tym odcinku

Jadzia, Mariola i Ela porządkują teren wokół starej, zrujnowanej willi. Pomagają im malarz Jasio i Zbyszek. Kobiety chcą, by nowy właściciel posesji był zadowolony z ich pracy, mężczyźni liczą natomiast, ze tajemniczy przybysz nie przyjmie spadku, dzięki czemu oni będą mogli zająć w domu dwa pokoje. Niebawem okazuje się, że nową właścicielką jest siostra zakonna Prudencja. Ma ona nadzieję, że zamieszka z nią kilka zakonnic z jej zgromadzenia. Lukrecja, Filipa, Klara i Zenobia z radością zgadzają się tu zostać. Do swojego pomysłu muszą jednak przekonać przełożoną, siostrę Maksymę.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...