Ranczo | sezon 3 odc. 36: Miedź brzęcząca

serial obyczajowy Polska 2008  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Wikary chce uruchomić radio religijne. Piętnuje z ambony zachowanie Lucy, co oburza parafian. Za dziewczyną solidarnie ujmuje się cała wieś, na czele z Michałową.

Oglądaj w telewizji

Śr 6.12 14:10
TVP HDlogo

Opis

Kolejne losy młodej Amerykanki Lucy Wilskiej (Ilona Ostrowska), która zamieszkała w podlaskiej wsi Wilkowyje. Zderzenie jej poglądów i przyzwyczajeń z mentalnością jej nowych sąsiadów ma nieoczekiwane, często zabawne skutki. Lucy propaguje wśród mieszkańców Wilkowyj idee typowe dla lokalnych społeczności amerykańskich. Przyjaźni się z malarzem Kusym. W trzeciej serii pojawia się nowy wikary (Bartosz Kasprzykowski) oraz Sylwia Gliwa jako córka Więcławskich.

W tym odcinku

Zainspirowany przez Dudę wikary postanawia uruchomić w nieczynnym wilkowyjskim studiu radio religijne. Do współpracy namawia Klaudię, która ma pełnić funkcję spikerki. Ksiądz i wójt proponują prowadzenie audycji poloniście Witebskiemu. Tymczasem wikary piętnuje z ambony zachowanie Lucy. Surowość księdza oburza parafian i za dziewczyną solidarnie ujmuje się cała wieś, z Michałową na czele. Ta ostatnia gotowa jest nawet zrezygnować z pracy. Proboszcz jednak nie zgadza się na jej odejście, uznając całe zajście za akt chrześcijańskiego miłosierdzia. Kao wyjeżdża z Wilkowyj.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...