Dom nad rozlewiskiem | odc. 2/13

serial obyczajowy Polska 2009  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Małgosia próbuje znaleźć nową pracę i ratować małżeństwo. Uświadamia sobie, że bardzo brakuje jej kontaktów z matką. Pod wpływem rozmowy z teściową dzwoni do matki. Zapowiada przyjazd.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Za kanwę scenariusza serialu posłużyła bestsellerowa książka Małgorzaty Kalicińskiej. To ciepła, pełna optymizmu i życiowych mądrości opowieść o ciernistej drodze jaką trzeba przebyć, by odnaleźć swoje miejsce na ziemi, poznać sens istnienia i zasmakować miłości. Pięknie sfilmowana historia rozgrywa się w mazurskich plenerach. Bohaterka filmu, 40-letnia Małgosia, nieoczekiwanie znajduje się na zakręcie drogi życiowej. Zmęczona Warszawą i sfrustrowana po utracie pracy decyduje się na wyjazd na mazurską wieś. Mieszka tam jej matka Barbara (Małgorzata Braunek), z którą przed wieloma laty straciła kontakt, i której właściwie nie zna. W pełnym uroku domu rodzicielki kobieta rozpoczyna wszystko od nowa.

W tym odcinku

Małgosia bezskutecznie usiłuje znaleźć nową pracę i ratować rozpadające się małżeństwo. Zniechęcona popada w depresję. Zaczyna wspominać nieżyjącego ojca, tajemniczą postać z przeszłości - druhnę Annę i matkę, która zniknęła z życia Małgosi, gdy ta była jeszcze dzieckiem. Kobieta uświadamia sobie, że bardzo brakuje jej kontaktów z rodzicielką. Po kolejnej sprzeczce z Konradem, wsparcia udziela Małgorzacie teściowa, Zosia (Zofia Kucówna). Starsza pani radzi jej uporządkować swoje sprawy rodzinne. Pod wpływem tej rozmowy Małgosia dzwoni do matki, Basi (Małgorzata Braunek), i zapowiada swój przyjazd na Mazury.

Występują

Twórcy

Ładuję...