Jeszcze nie wieczór

komediodramat Polska 2008  od 12 lat

W skrócie

W Domu Artystów Weteranów w Skolimowie mieszkają emerytowani aktorzy. Ich życie zmienia wizyta Jerzego. Proponuje on wystawienie 'Fausta'.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dom Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie pod Warszawą. W ośrodku spędzają ostatnie lata wybitne osobowości polskiego kina i teatru. Pensjonariusze mówią, że wiodą tu "jedwabne życie", pełne wygód i pod doskonałą opieką. Ich spokojną i ustabilizowaną egzystencję zakłóca przybycie Jerzego (Jan Nowicki), który zawdzięcza sławę zarówno swoim wybitnym kreacjom, jak i ekscentrycznemu stylowi bycia. Pobyt na prowincji ma być dla niego okresem rekonwalescencji, ale aktor nie zamierza dostosowywać się do zasad panujących w ośrodku. Przeklina, pije i romansuje z młodą kucharką Małgorzatą (Sonia Bohosiewicz). Znajomych ze sceny nazywa balkonikami, alzheimerami i parkinsonami, swoją dawną miłość - Różę (Beata Tyszkiewicz) określa zaś mianem niezłego rupiecia. Po jakimś czasie niepokorny przybysz proponuje kolegom po fachu wystawienie "Fausta" Goethego. Dla wielu udział w tym przedsięwzięciu staje się okazją do spełnienia marzeń o zagraniu jeszcze jednej - być może ostatniej roli. W ośrodku rozpoczynają się próby. Fabularny debiut wybitnego dokumentalisty, scenarzysty i operatora Jacka Bławuta. Podczas 33. FPFF w Gdyni obraz został uhonorowany Srebrnymi Lwami i nagrodą aktorską dla Jana Nowickiego.

Nagrodzony w Gdyni fabularny debiut Jacka Bławuta: Nowy rezydent w domu aktora weterana namawia współmieszkańców ba wystawienia "Fausta". (Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna)

Występują

Twórcy

Ładuję...