Życie nad rozlewiskiem (5/13)

serial obyczajowy Polska 2011  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Nad rozlewisko przyjeżdża Józef Strata, dawny przyjaciel Basi. Kościół odwiedza biskup, który odsłania rzeźbę Matki Boskiej. Róża potajemnie chrzci Bronię. Loterię wygrywa Wroński.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dalszy ciąg losów trzech kobiet, ich bliskich oraz znajomych z Pasymia. Małgosia wciąż przeżywa rozterki sercowe po rozwodzie z Konradem, Basia wydaje drukiem swoje wspomnienia, a Marysia przechodzi kryzys małżeński i zakochuje się w przystojnym, młodym leśniczym.

W tym odcinku

Nad rozlewisko przyjeżdża Józef Strata (Zdzisław Wardejn), dawny przyjaciel Basi. Tomasz jest zazdrosny o nowego gościa. Małgosia zaczyna interesować się przeszłością matki i jej relacjami z mężczyznami. Kościół odwiedza biskup, który odsłania rzeźbę Matki Boskiej. Róża potajemnie chrzci Bronię. Okazuje się, że zwycięzcą loterii jest Wroński. Nie cieszy się jednak długo z nagrody, bo w domu zostaje napadnięty przez złodziei. Sprawców nakrywa w lesie Krzysztof, który zawiadamia policję. Wrona spodziewa się dziecka, a jej mąż oddaje całą wygraną na kościół. Basia przekazuje Józefowi swoje wspomnienia, które ten planuje wydać w swojej nowej książce.

Występują

Twórcy

Ładuję...