Męskie-żeńskie: Wigilia (1/6)
W skrócie
Lilka otwiera galerię sztuki. Pomaga jej dozorca domu, z czego niezbyt zadowolona jest jego żona. Reżyserką, współautorką scenariusza i odtwórczynią głównej roli jest Krystyna Janda.
Oglądaj w telewizji
Opis
"Męskie-żeńskie" to kilkuodcinkowy serial telewizyjny. Reżyserką i współautorką scenariusza jest jedna z największych gwiazd aktorstwa polskiego - Krystyna Janda. Artystka jest laureatką wielu prestiżowych nagród, w tym Nagrody Jury za najlepszą rolę kobiecą na MFF w Cannes'90 ("Przesłuchanie"), nagrody aktorskiej na MFF w San Sebastian'92 ("Zwolnieni z życia"), nagrody za debiut reżyserski na FPFF w Gdyni'95 ("Pestka") i nagrody za pierwszoplanową rolę kobiecą na ostatnim FPFF w Gdyni ("Parę osób, mały czas"). W "Męskie-żeńskie" partneruje jej córka Maria Seweryn oraz cała plejada znakomitych aktorów. Autorem zdjęć jest wybitny operator Witold Sobociński ("Ziemia obiecana", "Frantic").
W tym odcinku
Lilka Janicka (Krystyna Janda), samotna kobieta w średnim wieku, traci pracę w muzeum. Decyduje się założyć galerię sztuki. W Wigilię trwają ostatnie przygotowania do uroczystości jej otwarcia. Lilce pomaga dozorca domu i jego syn, Sylwek. Niespodziewanie przybiega żona stróża, Wioletta, która robi mężowi awanturę. Każe mu natychmiast zająć się pracami domowymi. Do galerii przybywa również Wanda (Maria Seweryn), 27-letnia córka właścicielki. Dziewczyna mówi zawiedzionej matce, że nie zje z nią wieczerzy, ponieważ ma dyżur w klinice weterynaryjnej... Pomysłodawcą przedsięwzięcia, reżyserem, współautorem scenariusza i odtwórczynią głównej roli jest Krystyna Janda. Autorem zdjęć jest znany operator filmowy, Witold Sobociński.
Występują


















