Panna z mokrą głową: Ostatnia walka Don Kichota (3)

serial dla młodzieży Polska 1994  b.o.
zdjęcie

W skrócie

Po śmierci ojca Irenki jej matka nie radzi sobie z prowadzeniem majątku, więc musi się tym zająć dziewczynka. Niestety, grozi im licytacja.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Zabawne perypetie sympatycznej i rezolutnej nastolatki, Irenki Borowskiej (Paulina Tworzyańska). Dziewczynka wraz z rodziną mieszka w majątku ziemskim w Turowej Woli niedaleko Warszawy. W pierwszym odcinku serii Irenka wraz z czworonożnym przyjacielem, psem Drabem, przepędza z posiadłości złodzieja. Zgorszona rodzina decyduje się zatrudnić nauczyciela, który nauczyłby niepokorną dziewczynkę dobrych manier i zdołał zainteresować ją nauką. Scenariusz serialu został oparty na motywach powieści Kornela Makuszyńskiego.

W tym odcinku

Dramatyczna sytuacja finansowa zmusza Henryka do sprzedaży ostatniego skrawka lasu. Podczas wycinki drzew dochodzi do wypadku, w którym ginie ojciec Irenki. Owdowiała matka nie radzi sobie z prowadzeniem domu, więc musi się tym zająć jej córka. Nie udaje jej się uchronić majątku przed licytacją. Rodzina przenosi się mieszkanka w miasteczku Kuropatki.

Występują

Twórcy

Ładuję...