Panna z mokrą głową: Grunt to rodzinka (1)

serial dla młodzieży Polska 1994  b.o.
zdjęcie

W skrócie

13-letnia Irenka uwielbia swojego psa. Pewnej nocy słyszy głosy w kuchni i wraz z psem płoszy złodzieja. Rodzina jest przerażona jej odwagą.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Zabawne perypetie sympatycznej i rezolutnej nastolatki, Irenki Borowskiej (Paulina Tworzyańska). Dziewczynka wraz z rodziną mieszka w majątku ziemskim w Turowej Woli niedaleko Warszawy. W pierwszym odcinku serii Irenka wraz z czworonożnym przyjacielem, psem Drabem, przepędza z posiadłości złodzieja. Zgorszona rodzina decyduje się zatrudnić nauczyciela, który nauczyłby niepokorną dziewczynkę dobrych manier i zdołał zainteresować ją nauką. Scenariusz serialu został oparty na motywach powieści Kornela Makuszyńskiego.

W tym odcinku

13-letnia Irenka Borowska jest beztroską, radosną dziewczynką, która uwielbia zabawy ze swoim psem Drabem. Spokojne, ciche życie państwa Borowskich zakłócają kłopoty finansowe - majątek podupada. Pewnej nocy Irenka słyszy dziwne głosy w kuchni. Wraz z Drabem udaje się jej przepędzić złodzieja. Rodzina jest jednak przerażona jej odwagą. Podczas narady ustalają, że wychowaniem i edukacją dziewczynki musi się zająć nauczyciel.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...