Dom nad rozlewiskiem | odc. 3/13

serial obyczajowy Polska 2009  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Małgosia przyjeżdża na Mazury, do domu matki. Poznaje też upośledzoną umysłowo Kasię, swoją przybraną ciotkę. Dla Gosi wszystko na wsi jest nowe i zachwycające. Urzeka ją przyroda i ludzie.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Za kanwę scenariusza serialu posłużyła bestsellerowa książka Małgorzaty Kalicińskiej. To ciepła, pełna optymizmu i życiowych mądrości opowieść o ciernistej drodze jaką trzeba przebyć, by odnaleźć swoje miejsce na ziemi, poznać sens istnienia i zasmakować miłości. Pięknie sfilmowana historia rozgrywa się w mazurskich plenerach. Bohaterka filmu, 40-letnia Małgosia, nieoczekiwanie znajduje się na zakręcie drogi życiowej. Zmęczona Warszawą i sfrustrowana po utracie pracy decyduje się na wyjazd na mazurską wieś. Mieszka tam jej matka Barbara (Małgorzata Braunek), z którą przed wieloma laty straciła kontakt, i której właściwie nie zna. W pełnym uroku domu rodzicielki kobieta rozpoczyna wszystko od nowa.

W tym odcinku

Małgosia przyjeżdża na Mazury, do domu matki Basi. Spotkanie obu kobiet jest bardzo emocjonalne. Jantar poznaje też upośledzoną umysłowo Kasię, swoją przybraną ciotkę. Dla gościa ze stolicy wszystko na wsi jest nowe i zachwycające. Przede wszystkim jednak Gosia pragnie dowiedzieć się, dlaczego Basia porzuciła rodzinę. Niebawem Marysia telefonicznie powiadamia matkę o złym stanie zdrowia babci Zosi. Małgosia natychmiast wraca do Warszawy. Z wielkim oddaniem opiekuje się teściową, która przebywa w szpitalu. Niestety, starsza pani umiera. Na jej pogrzebie zjawia się też koleżanka Konrada z pracy, Ada, z którą łączy go coś więcej, niż czysto zawodowe stosunki.

Występują

Twórcy

Ładuję...