Zabić na końcu

komedia sensacyjna Polska 1990  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Ślusarz Marek (Piotr Siwkiewicz-Shivak) i jego szwagier, strażnik (Wojciech Malajkat) planują obrabowanie zakładowego sejfu.

Oglądaj w telewizji

Śr 15.12 11:40
Kino Polskalogo

Opis

Dwaj pracownicy łódzkiej fabryki - ślusarz Marek (Piotr Siwkiewicz-Shivak) i jego szwagier, który jest tam strażnikiem (Wojciech Malajkat), niezadowoleni z nisko płatnego zajęcia, postanawiają obrabować zakładowy sejf, w którym przetrzymywane są wypłaty. Plan akcji wzorują na znalezionym w mieszkaniu reżysera Macieja Jarulskiego (Maciej Prus) scenariuszu filmowym, który zawiera dokładny opis napadu na skarbiec bankowy. Początkowo wszystko przebiega pomyślnie. Niestety, po otwarciu kasy rabusie stwierdzają, że nie ma w niej pieniędzy. Na skutek strajku bank wstrzymał wypłaty, zamiast nich oddając w depozyt dużą ilość alkoholu. Niefortunni włamywacze upijają się... Film Wojciecha Wójcika, reżysera i scenarzysty, który przenosi na polski grunt wzorce kina zachodniego. Specjalizuje się w sensacjach i kryminałach. Jest twórcą "Karate po polsku", "Prywatnego śledztwa" i "Trójkąta Bermudzkiego". Zrealizował też znane seriale "Ekstradycję" i "Sforę".

Znaleziony w domu reżysera scenopis inspiruje dwóch sfrustrowanych robotników do działań, które mogą oderwać ich od rzeczywistości: Wojciech Wójcik próbuje pastiszu kina sensacyjnego. Bezskutecznie. (Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna)

Występują

Twórcy

Ładuję...