Dom nad rozlewiskiem | odc. 6/13

serial obyczajowy Polska 2009  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Małgosia otrzymuje propozycję pracy na pół etatu. Jej radość burzy myśl o powrocie do Warszawy. We wsi dochodzi do tragedii. Komendant policji, Tomasz, znajduje zwłoki nastoletniej Karoliny.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Za kanwę scenariusza serialu posłużyła bestsellerowa książka Małgorzaty Kalicińskiej. To ciepła, pełna optymizmu i życiowych mądrości opowieść o ciernistej drodze jaką trzeba przebyć, by odnaleźć swoje miejsce na ziemi, poznać sens istnienia i zasmakować miłości. Pięknie sfilmowana historia rozgrywa się w mazurskich plenerach. Bohaterka filmu, 40-letnia Małgosia, nieoczekiwanie znajduje się na zakręcie drogi życiowej. Zmęczona Warszawą i sfrustrowana po utracie pracy decyduje się na wyjazd na mazurską wieś. Mieszka tam jej matka Barbara (Małgorzata Braunek), z którą przed wieloma laty straciła kontakt, i której właściwie nie zna. W pełnym uroku domu rodzicielki kobieta rozpoczyna wszystko od nowa.

W tym odcinku

Małgosia otrzymuje propozycję pracy na pół etatu. Jej radość burzy myśl o konieczności powrotu do Warszawy. Tymczasem jest ona zmuszona skorzystać z usług miejscowego dentysty. We wsi dochodzi do tragedii. Komendant policji, Tomasz, znajduje zwłoki nastoletniej Karoliny. Dziewczyna - córka sąsiadów Basi, znanych ze skłonności do nadużywania alkoholu - zaginęła dzień wcześniej. Zabójcą okazuje się Walek, współtowarzysz pijackich libacji ojca zmarłej. Niebawem Tomasz znajduje jego zwęglone zwłoki w lesie. Basia jest przekonana, że to matka Karoliny wymierzyła mordercy sprawiedliwość. Gosia bardzo przeżywa te wydarzenia. Dzwoni do córki, ale chora Mania nie odbiera telefonu. Konrad troskliwie zajmuje się córką. Mężczyzna postanawia odwiedzić żonę na Mazurach.

Występują

Twórcy

Ładuję...