Przepis na zbrodnię (24)
W skrócie
Mieszko przyłapuje złodzieja Klepaka. Szantażem chce zmusić go, by zabił jego rodziców. Kruszyna nie radzi sobie z obowiązkami w barze. Spotyka na ulicy bezdomnego. Nazajutrz nie pojawia się w pracy.
Oglądaj w telewizji
Opis
Mieszkańcy słynącej z przestępczości dzielnicy Gorczak mierzą się z wieloma wyzwaniami. Niektóre z afer ściągają na nich poważne niebezpieczeństwo. Mimo to przedstawiciele lokalnej społeczności robią wszystko, by rozwiązywać swoje problemy bez udziału stróżów prawa czy instytucji. Żyją według twardych zasad, które sami ustalili. Kluczową przestrzenią perypetii mieszkańców Gorczaka jest Bar U Edka, w którym pracują szef Edward Małodobry (Andrzej Deskur), kucharka Miszel (Beata Schimscheiner) i pomoc kuchenna Kruszyna (Michał Murawski). Żona Edka, Aldona (Teresa Dzielska), służy w policji jako dyżurna. Poszczególne historie, w tym sprawy przestępstw, nierzadko prowadzą właśnie do barowej kuchni. Serial jest spin-offem kultowej serii "Dzielnica strachu", poszerzonym o wątki obyczajowe, a nawet humorystyczne, związane z codziennym życiem postaci. W produkcji pojawiają się znani widzom bohaterowie z serialu macierzystego, grani przez tych samych aktorów, takich jak komisarz Potoczny (Andrzej Młynarczyk) czy obracający się w półświatku Tadek Potoczny (Andrzej Olejnik) i Hrabia (Filip Gurłacz). Natomiast w roli Tajemniczego Narratora, który rozpoczyna i kończy każdy odcinek, widzowie usłyszą Krzysztofa Stelmaszyka.
W tym odcinku
Podczas rutynowego skoku Klepak zostaje przyłapany i nagrany przez młodego chłopaka, Mieszka. Ten szantażuje złodzieja, że nie ujawni nagrania, jeśli Klepak zabije jego rodziców. Choć rodzina Mieszka z pozoru wygląda na kochającą się, w rzeczywistości skrywa makabryczny sekret. Klepak staje przed arcytrudnym wyborem. Kruszyna nie radzi sobie z obowiązkami w barze. Dochodzi do wniosku, że do niczego się nie nadaje i nie jest tu potrzebny. Spotyka na ulicy bezdomnego, który prosi go o pieniądze na jedzenie. Pracownik mówi mu, by następnego ranka przyszedł do baru. Na wieść o tym Miszel stanowczo protestuje przeciwko rozdawaniu jedzenia. Każe zanieść porcję do lodówki społecznej. Rano Kruszyna nie pojawia się w pracy. Wychodzi na jaw, że nie nocował u siebie w domu. Miszel zaczyna się o niego martwić. Kibol odkrywa, że Kruszyna gotuje zupę i rozdaje ją na koczowisku bezdomnych. Twierdzi, że znalazł swoje miejsce na ziemi.
Występują