Dom nad rozlewiskiem | odc. 13-ost.

serial obyczajowy Polska 2009  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Szczęśliwa Elwira wypytuje Gosię o jej związek z Januszem. Paula i Marysia po powrocie z Francji zjawiają się na Mazurach. Marysia mówi matce, że ojcu chyba nie układa się z kochanką.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Za kanwę scenariusza serialu posłużyła bestsellerowa książka Małgorzaty Kalicińskiej. To ciepła, pełna optymizmu i życiowych mądrości opowieść o ciernistej drodze jaką trzeba przebyć, by odnaleźć swoje miejsce na ziemi, poznać sens istnienia i zasmakować miłości. Pięknie sfilmowana historia rozgrywa się w mazurskich plenerach. Bohaterka filmu, 40-letnia Małgosia, nieoczekiwanie znajduje się na zakręcie drogi życiowej. Zmęczona Warszawą i sfrustrowana po utracie pracy decyduje się na wyjazd na mazurską wieś. Mieszka tam jej matka Barbara (Małgorzata Braunek), z którą przed wieloma laty straciła kontakt, i której właściwie nie zna. W pełnym uroku domu rodzicielki kobieta rozpoczyna wszystko od nowa.

W tym odcinku

Szczęśliwa w małżeństwie Elwira wypytuje Gosię o jej związek z Januszem. Przyjaciółka nie ma dla niej dobrych wiadomości. Zachwycone Paula i Marysia wracają z Francji. Pierwsza z nich znalazła tam miłość. Kłopot w tym, że wybranek jest od niej sporo starszy i żonaty. Parę dni później dziewczyny zjawiają się na Mazurach. Marysia mówi matce, że ojcu chyba nie układa się z kochanką. Tymczasem Ada próbuje odzyskać uczucia Konrada. Badania wykazują, że Tomasz ma tętniaka. Zmartwiona Basia postanawia przepisać wszystko, co posiada, na córkę i przenieść się do ukochanego. Budowa pensjonatu jest na półmetku. Z tej okazji Gosia urządza przyjęcie dla przyjaciół i sąsiadów. Zaprasza między innymi Konrada z Adą, Wiktora z Joanną oraz Janusza. Ten ostatni zjawia się na imprezie z koszem kwiatów. Mówi Małgosi, że wreszcie udało mu się uporządkować swoje życie i chce być z nią już na zawsze.

Występują

Twórcy

Ładuję...