Dom nad rozlewiskiem | odc. 12/13

serial obyczajowy Polska 2009  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Ada, zła na Konrada, wraca do swojego mieszkania. Elwira przysyła Gosi, Basi i Kaśce zaproszenia na swój ślub z Andrzejem. Małgosia flirtuje ze Sławkiem, ale myśli o Januszu...

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Za kanwę scenariusza serialu posłużyła bestsellerowa książka Małgorzaty Kalicińskiej. To ciepła, pełna optymizmu i życiowych mądrości opowieść o ciernistej drodze jaką trzeba przebyć, by odnaleźć swoje miejsce na ziemi, poznać sens istnienia i zasmakować miłości. Pięknie sfilmowana historia rozgrywa się w mazurskich plenerach. Bohaterka filmu, 40-letnia Małgosia, nieoczekiwanie znajduje się na zakręcie drogi życiowej. Zmęczona Warszawą i sfrustrowana po utracie pracy decyduje się na wyjazd na mazurską wieś. Mieszka tam jej matka Barbara (Małgorzata Braunek), z którą przed wieloma laty straciła kontakt, i której właściwie nie zna. W pełnym uroku domu rodzicielki kobieta rozpoczyna wszystko od nowa.

W tym odcinku

Ada, urażona tym, że Konrad wciąż pomaga byłej żonie, zaczyna ignorować go w pracy. Wraca też do swojego mieszkania i przestaje odbierać telefony od kochanka. Zdesperowany Konrad zwraca się o radę do Gosi. Ta namawia go, by zabrał partnerkę na jakąś egzotyczną wycieczkę. To doprowadza jednak do jeszcze większego kryzysu w jego związku. Wreszcie Jantar decyduje się wykupić wycieczkę do Maroka, ale tylko dla siebie. Elwira przysyła Gosi, Basi i Kaśce zaproszenia na swój ślub z Andrzejem. Panie obmyślają kreacje. Janusz unika byłej kochanki. Osamotniona Małgosia flirtuje ze Sławkiem, ale uświadamia sobie, że kocha tylko Janusza. Mieszkańcy miasteczka bawią się na weselu Elwiry. Ojciec Janusza namawia syna, żeby pogodził się z Gosią.

Występują

Twórcy

Ładuję...