Dom nad rozlewiskiem | odc. 11/13

serial obyczajowy Polska 2009  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Janusz wciąż przebywa w klinice uzależnień. Tomasz, w tajemnicy przed Basią, kupuje leśniczówkę. Z braku pieniędzy trzeba przerwać budowę pensjonatu. Konrad postanawia pomóc byłej żonie.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Za kanwę scenariusza serialu posłużyła bestsellerowa książka Małgorzaty Kalicińskiej. To ciepła, pełna optymizmu i życiowych mądrości opowieść o ciernistej drodze jaką trzeba przebyć, by odnaleźć swoje miejsce na ziemi, poznać sens istnienia i zasmakować miłości. Pięknie sfilmowana historia rozgrywa się w mazurskich plenerach. Bohaterka filmu, 40-letnia Małgosia, nieoczekiwanie znajduje się na zakręcie drogi życiowej. Zmęczona Warszawą i sfrustrowana po utracie pracy decyduje się na wyjazd na mazurską wieś. Mieszka tam jej matka Barbara (Małgorzata Braunek), z którą przed wieloma laty straciła kontakt, i której właściwie nie zna. W pełnym uroku domu rodzicielki kobieta rozpoczyna wszystko od nowa.

W tym odcinku

Janusz wciąż przebywa w klinice leczącej uzależnienia. Tomasz, w tajemnicy przed Basią, decyduje się kupić leśniczówkę. Matka proboszcza rezygnuje z usług Wrony. Gosia chce pomóc ubogiej kobiecie. Z powodu braku pieniędzy Barbara i jej córka muszą przerwać budowę pensjonatu. Gdy Konrad dowiaduje się o kłopotach byłej żony, postanawia odkupić od niej biżuterię swojej matki, którą Gosia odziedziczyła w spadku, i przekazać ją Mani. To oznacza jednak rezygnację z remontu łazienki w mieszkaniu Ady. Kiedy kochanka dowiaduje się o jego zamiarach, nie kryje swojej wściekłości. Małgosia poznaje przystojnego stolarza, Sławka Maja, który ma wykonać meble do jej pensjonatu. Na przyjęciu zaręczynowym Basi i Tomasza nieoczekiwanie zjawia się Janusz. Oświadcza on Gosi, że powinni się rozstać na jakiś czas.

Występują

Twórcy

Ładuję...