Dom nad rozlewiskiem | odc. 10/13

serial obyczajowy Polska 2009  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Ekipa remontowa znowu nie stawia się na budowie. Mania ciężko znosi rozstanie z Kubą. Ada przekonuje Konrada, że Mania powinna się usamodzielnić. Gosia rozmawia z Januszem o jego nałogu.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Za kanwę scenariusza serialu posłużyła bestsellerowa książka Małgorzaty Kalicińskiej. To ciepła, pełna optymizmu i życiowych mądrości opowieść o ciernistej drodze jaką trzeba przebyć, by odnaleźć swoje miejsce na ziemi, poznać sens istnienia i zasmakować miłości. Pięknie sfilmowana historia rozgrywa się w mazurskich plenerach. Bohaterka filmu, 40-letnia Małgosia, nieoczekiwanie znajduje się na zakręcie drogi życiowej. Zmęczona Warszawą i sfrustrowana po utracie pracy decyduje się na wyjazd na mazurską wieś. Mieszka tam jej matka Barbara (Małgorzata Braunek), z którą przed wieloma laty straciła kontakt, i której właściwie nie zna. W pełnym uroku domu rodzicielki kobieta rozpoczyna wszystko od nowa.

W tym odcinku

Ku oburzeniu Gosi, ekipa remontowa kolejny raz nie stawia się na budowie. Mania ciężko znosi rozstanie z Kubą, który wyjeżdża do Ameryki do pracy. Ada przekonuje Konrada, że jego córka powinna się usamodzielnić. Sugeruje, by dziewczyna przeniosła się do jej mieszkania, a ona i Konrad zostaną w domu z ogrodem. Mania odrzuca jednak tę propozycję. Gosia rozmawia z Januszem o jego nałogu. On zapewnia, że zrobi wszystko, by jej nie stracić. Za radą Tomasza Basia i jej córka wynajmują solidniejszych fachowców. Janusz kilkakrotnie upija się do nieprzytomności. Basia i Elwira radzą Gosi, by go rzuciła. Ta jednak postanawia dać mu jeszcze jedną szansę. Mania przyjeżdża na Mazury. Zwierza się matce, że widziała zdjęcia Kuby z inną. Basia zdradza córce i wnuczce oryginalny sposób na odzyskanie ukochanych mężczyzn.

Występują

Twórcy

Ładuję...