Dom nad rozlewiskiem | odc. 9/13

serial obyczajowy Polska 2009  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Szczęśliwi Gosia i Janusz spędzają razem coraz więcej czasu. Basia zabiera Kaśkę do lekarza. Zjawia się ekipa, która ma remontować stodoły. Gosia hucznie obchodzi urodziny. Dołącza Janusz.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Za kanwę scenariusza serialu posłużyła bestsellerowa książka Małgorzaty Kalicińskiej. To ciepła, pełna optymizmu i życiowych mądrości opowieść o ciernistej drodze jaką trzeba przebyć, by odnaleźć swoje miejsce na ziemi, poznać sens istnienia i zasmakować miłości. Pięknie sfilmowana historia rozgrywa się w mazurskich plenerach. Bohaterka filmu, 40-letnia Małgosia, nieoczekiwanie znajduje się na zakręcie drogi życiowej. Zmęczona Warszawą i sfrustrowana po utracie pracy decyduje się na wyjazd na mazurską wieś. Mieszka tam jej matka Barbara (Małgorzata Braunek), z którą przed wieloma laty straciła kontakt, i której właściwie nie zna. W pełnym uroku domu rodzicielki kobieta rozpoczyna wszystko od nowa.

W tym odcinku

Szczęśliwi Gosia i Janusz spędzają razem coraz więcej czasu. Basia zabiera niedomagającą Kaśkę do lekarza. W gospodarstwie zjawia się ekipa,, która ma wyremontować stodołę. Okazuje się, że fachowcy przyjechali bez narzędzi. Pani Róża - matka proboszcza - chce, by chór Macieja wystąpił już podczas niedzielnej mszy. Małgosia pomaga stremowanemu organiście. Ada nalega, żeby Konrad jak najszybciej przeprowadził rozwód. Ten jednak ociąga się, a w końcu oświadcza, że jedzie na Mazury osobiście porozmawiać z żoną. Gosia hucznie obchodzi urodziny. Towarzyszą jej najbliżsi i przyjaciele. W środku imprezy dołącza do nich Janusz. Oświadcza solenizantce, że chce z nią być już na zawsze. Jakiś czas później była żona stomatologa, doktor Lisicka, wyjawia Gosi pewien sekret mężczyzny.

Występują

Twórcy

Ładuję...